Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Marta na szpitalnym łóżku - powiększ

Marta z Żukowa czeka na leczenie. Lek kosztuje gigantyczne pieniądze

7 stycznia 2021

- Mam na imię Marta, w tym roku skończyłam 22 lata i dokładnie tyle czasu walczę z nieuleczalną chorobą – mukowiscydozą (CF). Choć moje życie jest bardzo trudne, bo choroba odebrała mi siły i oddech, to nie poddaję się, zwłaszcza teraz gdy pojawiła się szansa na dalsze życie – lek Kaftrio

Tak pisze o sobie i swojej sytuacji mieszkanka Żukowa Marta na portalu naleczenie.pl, gdzie można włączyć się do zbiórki na lekarstwa dla niej.

Link do zbiórki tutaj: https://naleczenie.pl/pl/zbiorka/nadzieja-i-szansa-na-normalne-zycie-za-ponad-1-mln-zl/51

Niestety roczna kuracja kosztuje gigantyczne pieniądze: 1,2 mln zł. Dla Marty to jednak nadzieja na zdecydowanie lepsze i łatwiejsze życie.

- Mam jednak ogromną wiarę i wolę walki! Zwłaszcza teraz, gdy pojawiła się szansa na bardzo nowoczesny lek przyczynowy. Kaftrio, to lek dla chorych na Mukowiscydozę, który działa na przyczynę choroby. Przywraca on normalne funkcjonowanie organizmu, a większość organów wewnętrznych ma szansę na regenerację – pisze o sobie Marta.

Mieszkańcy gminy Żukowo niejednokrotni pokazali, że mają dobre serca i nieobce są im problemy pozostałych mieszkańców.

- Gorąco zachęcam Państwa do pomocy naszej Mieszkance – mówi Burmistrz Wojciech Kankowski. – Marta przeżywa teraz bardzo trudny czas. Wierzę jednak, że dzięki m.in. Mieszkańcom gminy Żukowo kolejne lata będą dla niej łatwiejsze. Wielu może BARDZO dużo, gorąco zachęcam do wsparcia Marty.

Na Facebooku znaleźć można również grupę Oddech dla Marty – licytacje: https://www.facebook.com/groups/392353162028176

Tam wylicytować można sporo ciekawych rzecz, a dochód przekazywany jest na lek dla Marty.

Jeśli możemy pomóc, pomóżmy.

 

Fot. www.facebook.com/oddechdlamarty


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2021-01-07)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń BezpieczeństwaPolskie Sieci Energetyczne
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij