Aktualności - Ks. Robert Jahns nowym proboszczem parafii pw. WNMP w Żukowie - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Ks. Robert Jahns nowym proboszczem parafii pw. WNMP w Żukowie

8 lipca 2024

Wczoraj 7 lipca, przywitaliśmy Księdza Proboszcza w jego w nowym domu. Podczas uroczystej Mszy św. Dziekan Dekanatu Żukowo ks. kanonik Czesław Las, przedstawił parafianom ks. Roberta Jahnsa jako nowego proboszcza i powierzył mu pieczę nad parafią pw. WNMP w Żukowie.

Przedstawiciele wspólnoty parafialnej przywitali nowego proboszcza chlebem i solą. Nie zabrakło też gratulacji od osób reprezentujących samorząd: Pana Starosty, Pani Burmistrz, przedstawicieli Rady Miejskiej oraz jednostek podległych. Po Mszy św. Ksiądz Proboszcz dziękował przybyłym na Eucharystię parafianom rozdając słodkości.

- Z całego serca witamy Wielebnego Księdza proboszcza w nowym domu. Wierzymy, że czas spędzony na żukowskiej ziemi przyniesie wiele radosnych chwil, które na długie lata pozostaną w pamięci i w sercu – mówiła Burmistrz Gminy Żukowo Mariola Zmudzińska.

Z kolei Starosta Kartuski Bogdan Łapa mówił o otwartości do współpracy z kościołem, zaznaczył też, że bardzo cieszy się, że może powitać nowego proboszcza w rodzinnych stronach.

W trakcie Mszy św. ksiądz proboszcz otrzymał klucz jako symbol władzy. Złożył również podpis na dokumentach.

Ks. Robert urodził się 27 stycznia 1984 roku w Wejherowie. Od urodzenia mieszkał w Rumi, gdzie do dziś mieszkają jego rodzice. Skończył Szkołę Podstawową nr 9 i I Liceum Ogólnokształcące w Rumi. Po zdanej maturze wstąpił do Gdańskiego Seminarium Duchownego. Święcenia kapłańskie przyjął 13 czerwca 2009 roku w Katedrze Oliwskiej. Jak sam o sobie mówi: "Interesuję się muzyką, w wolnych chwilach chętnie chodzę na koncerty. Lubię piesze wędrówki i aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu oraz podróże. Jeżdżę motocyklem, należę do kapłańskiego klubu motocyklowego God’s Guards."


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2024-07-08)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowuje do strony na temat jakości powietrza w ŻukowieMapa inwestycji w Gminie Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij