Inwestycje - Kolejny etap rozbudowy urzędu za nami - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Kolejny etap rozbudowy urzędu za nami

13 kwietnia 2023

Symboliczna wiecha zawisła na dachu rozbudowywanej części Urzędu Gminy w Żukowie. Wykonawca w ten sposób zaznaczył zakończenie kolejnego etapu prac.

Należy przypomnieć, że inwestycja polega przede wszystkim na odbudowie jednej z najstarszych części urzędu, która została zbudowana w końcu lat 60tych. Decyzję o realizacji zadania podjęto po otrzymaniu oceny stanu technicznego, która wskazywała wysokie zużycie techniczne budynku, jak również uszkodzenia struktur nośnych. Budynek ten ze względu na swoje pierwotne przeznaczenie (magazynowo – techniczne) był już od wielu lat niefunkcjonalny dla potrzeb obsługi klienta, a przede wszystkim, niedostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Nie bez znaczenia były również nowe zadania scedowane przez rząd na samorządy oraz rosnąca w szybkim tempie liczba Mieszkańców, a co za tym idzie ilość załatwianych w urzędzie spraw, takich jak dodatek węglowy, dodatek elektryczny, sprawy środowiskowe, fiskalne, itp.

Realizowana inwestycja podyktowana jest zatem przede wszystkim bezpieczeństwem i dostosowaniem obiektu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, gdzie nowa funkcjonalność budynków przełoży się na komfort obsługi Mieszkańców. Obecny budynek jest za mały na rosnącą liczbę Klientów oraz liczbę prowadzonych spraw. Zmodernizowany budynek będzie bardziej bezpieczny i funkcjonalny, tak aby Klienci urzędu mogli w komfortowych warunkach załatwić sprawy urzędowe.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2023-04-13)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij