Inwestycje - Kolejne dofinansowanie na modernizację ul. Wrzosowej w Łapinie Kartuskim - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Kolejne dofinansowanie na modernizację ul. Wrzosowej w Łapinie Kartuskim

29 lipca 2021

Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym Gmina Żukowo pozyskała dofinansowanie na modernizację kolejnego odcinka ul. Wrzosowej w Łapinie Kartuskim.

Dzięki inwestycji odcinek długości 465 m i szerokości 4 m zostanie przebudowany z wykorzystaniem płyt drogowych YOMB. W ten sposób zmodernizowany zostanie cały odcinek ul. Wrzosowej. Inwestycja w znacznym stopniu ułatwi dostęp do działek położonych wzdłuż drogi, w tym do terenów rolnych.

Zadanie realizowane będzie dzięki dofinansowaniu przyznanemu na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych ze środków budżetu Województwa Pomorskiego. Przyznane dofinansowanie to 90 510,00 zł, jednak nie więcej niż 50% wartości zadania. Koszt inwestycji szacuje się na ok. 200 tys. zł. Obecnie trwa procedura przetargowa, otwarcie ofert będzie mieć miejsce 30 lipca br.

- Dziękujemy za wsparcie, każda inwestycja z dofinansowaniem zewnętrznym to mniejsze obciążenie naszego budżetu – mówi Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski.

Przypominamy, że w ubiegłym roku z tego samego źródła Gmina Żukowo pozyskała dofinansowanie w wysokości 91 860,00 zł na modernizacje tej drogi.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2021-07-29)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij