Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Kamień węgielny pod budowę szkoły podstawowej w Tuchomiu wmurowany. Uroczystość połączona z zawieszeniem wiechy na budynku

30 kwietnia 2020

Z wąskim gronie z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwo – tak podpisano dziś akt erekcyjny dotyczący budowy nowej szkoły podstawowej w Tuchomiu. Podpisaniu dokumentu towarzyszyło wmurowanie kamienia węgielnego oraz zawieszenie wiechy.

Ten dzień przejdzie do historii nie tylko jako jeden z ważniejszych momentów w historii oświaty w gminie Żukowo, ale też z uwagi na warunki w jakich doszło do podpisania aktu. Panująca epidemia nie pozwoliła zorganizować wydarzenia w szerokim gronie więc podpisanie aktu musiało mieć charakter symboliczny.

Pod aktem erekcyjnym podpisali się: Dariusz Drelich – Wojewoda Pomorski oraz Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego (podpisani dzień wcześniej); Wojciech Kankowski – Burmistrz Gminy Żukowo; Witold Szmidtke – Przewodniczący Rady Miejskiej; Tadeusz Klawikowski – Radny Wsi Tuchom; Zbigniew Lidzbarski – Sołtys Tuchomia; ks. Piotr Gruba – Proboszcz Parafii w Chwaszczynie; Elżbieta Pryczkowska – Dyrektor SP w Tuchomiu; Wioletta Gan – Przewodnicząca Rady Rodziców SP w Tuchomiu oraz Hanna Samulewicz – Przedstawiciel społeczności uczniowskiej.

Jedna z trzech kopii aktu zamknięta została w kapsule, którą zaprojektował Zastępca Burmistrza Tomasz Szymkowiak i którą bezpłatne wykonała firma Elas-Pol z Niestępowa. W kapsule znalazły się również m.in. archiwalne i współczesne zdjęcia społeczności szkolnej, zdjęcie z dzisiejszego podpisu aktu, przypinki z herbem Gminy Żukowo, maseczka na pamiątkę panującej epidemii, biuletyn gminny „Moja Gmina”, moneta 5-złotowa. Następnie kapsuła została zamurowana przez zaproszonych gości w murach nowej szkoły.

Ostatnim punktem wydarzenia było uroczyste zawieszenie wiechy na budynku. Dokonali go Dyrektor szkoły Elżbieta Pryczkowska oraz Burmistrz Wojciech Kankowski.

Nowa szkoła powstaje tuż obok poprzedniej szkoły, która rozpoczęła działalność 11 lutego 1959 r. w budynku dawnego majątku ziemskiego. Pierwszym jej kierownikiem był Edward Suchorz. Jego następcami były: Alicja Haase, Renata Ellwardt, a od 2019 r. Elżbieta Pryczkowska.

Nowa szkoła będzie miała 3 kondygnacje, i wymiary 29,44m x 15,64m. Koszt inwestycji to ok. 5,7 mln zł. Prace wykonuje Zakład Usług Remontowo Budowlanych Apollo. Pieniądze na ten cel pochodzą w całości z budżetu Gminy. Palowane zakończenie prac budowalnych przewidziane jest na listopad tego roku, jednakże wykonawca deklaruje wykonanie zadania jeszcze w wakacje i być może uda się zainaugurować nowy rok szkolny 2020/2021 w nowej szkole.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2020-04-30)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do pliku PDF na temat Analiza Porównawcza dla Jednostek Samorządu Terytorialnego
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij