Inwestycje - Jest dofinansowanie na budowę 3 żłobków! - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Jest dofinansowanie na budowę 3 żłobków!

13 września 2023

W Żukowie, Chwaszczynie i Dąbrowie powstaną 3 żłobki. Gmina Żukowo pozyskała na nie dofinansowanie w kwocie ponad 8,3 mln zł. Za nami podpisanie umowy na otrzymane wsparcie.

Dofinansowanie przyznane zostało w ramach Programu MALUCH+ na 3 zadania, każde z nich polega na utworzeniu miejsc opieki dla dzieci w wieku do lat 3 w żłobku we wspomnianych lokalizacjach. Łącznie utworzonych zostanie ponad 200 miejsc dla najmłodszych.

Jeden ze żłobków zlokalizowany będzie w pobliżu szkoły podstawowej nr 2 w Żukowie, dlatego właśnie w tym miejscu miało miejsce podpisanie umowy na dofinansowanie.
-Decyzja o powstaniu żłobków podyktowana jest przede wszystkim tym, że jesteśmy młodą Gminą, młodą, tzn. mieszka tutaj wielu mieszkańców w młodym wieku, zatem zapotrzebowanie na takie placówki z pewnością będzie bardzo duże - mówi Burmistrz Wojciech Kankowski. - Korzystając z okazji dziękuję za wsparcie. To aż 3 zadania, zatem realizowanie ich tylko z naszego budżetu byłoby niezwykle trudne.

Otwarcie żłobków powinno nastąpić w ciągu najbliższych 3 lat.


Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij