Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Jak pomóc swoim ulubionym firmom?

25 marca 2020

Szanowni Państwo,

niemal każdy z nas ma swój ulubiony zakład fryzjerski, kosmetyczkę czy ulubioną kawę w tej jednej małej kawiarni.  Jak pomóc tym przedsiębiorcom przetrwać najtrudniejszy czas, gdy nie mogą prowadzić działalności, a ich obroty drastycznie spadają? Jak wesprzeć ich, gdy grozi im zamknięcie działalności?

Nie jest tajemnicą, że epidemia koronawirusa uderza bardzo silnie w gospodarkę, a jednymi z tych, którzy ucierpią najbardziej są najmniejsi przedsiębiorcy. Każdy z nas może im jednak pomóc w walce o przetrwanie w tych trudnych czasach, a może być to prostsze niż nam się wydaje.

Z pomocą przychodzą zaliczki, vouchery, karnety i wszystkie podobne rozwiązania, które polegają na płatności teraz (całej lub częściowej) i realizacji zamówienia, gdy tylko sytuacja się uspokoi i przywrócone zostanie pełne funkcjonowanie punktów handlowo-usługowych.

Pieniądze pozwolą przedsiębiorcom pokryć bieżące koszty utrzymania, a Wy Drodzy Mieszkańcy, przyczynicie się do przetrwania na rynku Waszych ulubionych, lokalnych firm. Gorąco zachęcam Was do takiego rozwiązania.

Przypominam również, że osoby, które z powodu koronwirusa znacznie ograniczyły swoją działalność lub ją wstrzymały, mogą zwrócić się do Urzędu Gminy z wnioskiem o wsparcie w postaci ulg w czynszu za okres ograniczenia bądź braku działalności, jeżeli prowadzą działalność w lokalu gminnym. Dodatkowo, jeżeli wejdzie w życie planowany projekt ustawy dotyczącej tarczy antykryzysowej, Burmistrz i Rada Miejska przyjmą dodatkowe narzędzia pomocy przedsiębiorcom w zakresie ulg  podatkowych od nieruchomości i środków transportu.

Drodzy Mieszkańcy, pomagajmy sobie.

 

Wojciech Kankowski

Burmistrz Gminy Żukowo


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2020-03-25)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do pliku PDF na temat Analiza Porównawcza dla Jednostek Samorządu Terytorialnego
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij