Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Inwestycje drogowe w Chwaszczynie i Babim Dole odebrane

8 maja 2020

Zakończyły się prace budowlane przy dwóch drogach w gminie Żukowo: ul. Norwida w Chwaszczynie oraz ulicy w Babim Dole. Wykonawcą zadań była Spółka Komunalna Żukowo Sp. z o. o.

W Chwaszczynie na ul. Norwida wykonano nawierzchnię drogi z kostki betonowej o dł. 100m z wjazdami (powierzchnia 650 m2) oraz chodnik z kostki betonowej o dł. 45m. Wartość prac to niemal 183 tys. zł.

Wcześniej w 2019r., za kwotę prawie 65 tys. zł wykonano na innym odcinku tej drogi nawierzchnię z kostki betonowej o długości 40 m wraz z chodnikiem z kostki betonowej o długości 70 m. W ubiegłym roku zadanie było realizowane z pomocą środków funduszu sołeckiego (prawie 15 tys. zł), wyodrębnionej części budżetu Gminy Żukowo, przekazywanej sołectwom do ich dyspozycji.

Z kolei w Babim Dole, na działce nr 95/21 wykonano drogę z kostki betonowej wraz z chodnikiem o długości niemal 100 m. To zadanie kosztowało 107 360,67 zł (w tym 55 tys. zł z funduszu sołeckiego) i również było kontynuacją inwestycji z 2019 r. Wtedy za 105 520,47 zł. (23 742,93 zł z funduszu sołeckiego) wykonano pierwszy odcinek z nawierzchni z kostki betonowej o długości 129m.

To kolejne z zadań drogowych. Przypominamy , że wkrótce rozpocznie się asfaltowanie dróg gminnych w Baninie, Skrzeszewie, Glinczu, Niestępowie i Borkowie. Więcej na ten temat przeczytać można tutaj: https://www.zukowo.pl/Rusza_asfaltowanie_kolejnych_drog_gminnych,27,6007#sub_mid

Z kolei dziś miało miejsce otwarcie ofert na zaprojektowanie i wykonanie nawierzchni bitumicznej na ul. Gralathów w Sulminie.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2020-05-08)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do pliku PDF na temat Analiza Porównawcza dla Jednostek Samorządu Terytorialnego
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij