Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Na zdjęciu kredki w pojemniku, otwarta książka. W tle zabawki i książka - powiększ

Ile Gmina dopłaca do niepublicznych przedszkoli?

20 stycznia 2021

Od lat Gmina Żukowo dotuje niepubliczne przedszkola i punkty przedszkolne. W ubiegłym roku na te cele przeznaczono ponad 12 mln zł.

Do przedszkoli niepublicznych w gminie Żukowo uczęszczało w 2020r. ponad 1,5 tysiąca dzieci nie wymagających stosowania specjalnej nauki i metod pracy. Na jedno dziecko przypadało w skali roku ok. 6 323 zł, a w przypadku punktów przedszkolnych (115 dzieci) ta kwota wynosiła ok. 3 351 zł.

Gmina dotowała również przedszkola na dzieci wymagające stosowania specjalnej organizacji nauki i metod pracy, łącznie w 2020 roku na ten cel przeznaczono niemal 2 mln zł.

W 2020 roku w Gminie Żukowo były zarejestrowane 23 przedszkola niepubliczne i 7 punktów przedszkolnych.

To jednak nie koniec kosztów. Jeśli dziecko, które mieszka w gminie Żukowo chodzi do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w innej gminie, to pieniądze na ten cel przekazywane są z budżetu Gminy Żukowo.

O jakich kwotach mowa? Rozpiętość jest duża. Przykładowo, w przypadku przedszkola publicznego w Mieście Gdańsku to wydatek 1046,26 zł miesięcznie, a w przedszkolu niepublicznym w gminie Szemud: 356,09 zł zł miesięcznie.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2021-01-20)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń BezpieczeństwaPolskie Sieci Energetyczne
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij