Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Koszt na śmieci przy jednym z parkingów - powiększ

Gmina Żukowo zleciła przegląd ulicznych koszy

12 października 2020

Gmina Żukowo zleciła przeprowadzenie przeglądu koszy ulicznych znajdujących się na terenie gminy. Powodów zbadania sytuacji jest kilka. Jeden z nich to duże wydatki ponoszone wprost z budżetu na ich utrzymanie. Kolejny, to nagminne wykorzystanie ich niezgodne z przeznaczeniem.

Koszt wynosi od ok. 7,40 zł do niemal 9 zł za jednorazowe opróżnienie. Na chwilę obecną takich koszy w gminie Żukowo jest 522. W samym tylko 2020 roku na te cele żukowski samorząd wydał już niemal 330 tys. zł. Na kwotę składa się odbiór i transport, opróżnianie koszy ulicznych oraz koszy stojących na przystankach autobusowych i w parkach gminnych z odpadów i śmieci wraz z zamieceniem i uporządkowaniem terenu wokół koszy i przystanków.

Przeprowadzony audyt pozwoli na optymalizację wydatków ponoszonych na ten cel z uwzględnieniem zapotrzebowania na ich obecność. Do kosza w parku czy na przystanku powinny trafiać papierki, bilety, butelki po napoju spożytym w drodze czy opakowanie po chipsach lub lodach, nie zaś odpady komunalne podrzucane całymi workami!

W samym tylko 2019r. na ten cel wydano 411 226,86 zł. A koszty odbioru i utylizacji odpadów ciągle rosną.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2020-10-12)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń BezpieczeństwaPolskie Sieci Energetyczne
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij