Aktualności - Gmina Żukowo z szeregiem wyróżnień w 12. edycji programu „Samorządowy lider edukacji”. Nagrodzona również żukowska „jedynka”. - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
3 osoby trzymają certyfikaty i statuetkę - powiększ

Gmina Żukowo z szeregiem wyróżnień w 12. edycji programu „Samorządowy lider edukacji”. Nagrodzona również żukowska „jedynka”.

14 kwietnia 2023

Kolejny raz Gmina Żukowo uzyskała certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji”. 12. edycja konkursu przyniosła żukowskiemu samorządowi również Złoty Certyfikat oraz Wyróżnienie Specjalne Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Nagrodzono również Szkołę Podstawową nr 1 w Żukowie.

Jak podkreślają organizatorzy Programu, certyfikaty „Samorządowy Lider Edukacji” przyznawane są  gminom, powiatom i samorządom województw szczególnie aktywnym w dziedzinie rozwoju oświaty i wspieraniu środowisk oświatowych.

Z kolei Złoty Certyfikat uzyskują samorządy, które otrzymały wyróżnienie „Samorządowy Lider Edukacji” po raz szósty. Organizatorzy Programu wskazują, że argument ten „potwierdza, iż realizowana przez nie nowoczesna i innowacyjna polityka oświatowa ma charakter wieloletni, systemowy, prowadzona jest w sposób strategiczny, konsekwentny i zgodny z najwyższymi standardami zarządzania publicznego”.

Natomiast Wyróżnienie Specjalne Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego „otrzymują samorządy, które – w ocenie Zarządu Fundacji – osiągnęły największy i najbardziej zauważalny dla społeczności lokalnej progres w dziedzinie nowoczesnego zarządzania oświatą od ostatniej certyfikacji w Programie”.

Na tym nie koniec dobrych wiadomości. Wyróżniono również Szkołę Podstawową nr 1 w Żukowie, która otrzymała Certyfikat Edukacyjnej Doskonałości. To wyróżnienie, jak podkreślają Organizatorzy „otrzymują szkoły i placówki oświatowe, dla których organami prowadzącymi są jednostki certyfikowane w Programie, a które wyróżniają się najwyższą jakością edukacji, nowoczesnym modelem zarządzania oraz znaczącymi sukcesami w kształceniu dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych”.

- Dziękuję za te wyróżnienia nie tylko w imieniu swoim, ale też pracowników naszego Referatu Oświaty i Zdrowia oraz pracowników naszych szkół – mówi Burmistrz Wojciech Kankowski. – Konsekwentnie, razem pracujemy nad tym, by dzieci w naszych szkołach czuły się dobrze, rozwijały swoje talenty i jak najlepiej przygotowywały się do kolejnych etapów swojej edukacji. To budujące, że niezależne gremia widzą naszą pracę.

Program "Samorządowy Lider Edukacji" współorganizują Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencja Kreatywna PRC. Tegoroczna edycja gali podsumowującej plebiscyt odbyła się w Krakowie.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2023-04-14)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowuje do strony na temat jakości powietrza w Żukowie

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij