Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Duży postęp prac przy węźle Żukowo

9 kwietnia 2020

Z każdym tygodniem zauważyć można różnice w postępie prac przy budowie węzła integracyjnego Żukowo. Spore zmiany zaszły między innymi przy budowie parkingu przy ul. Tuwima.

Wykonawca zakończył tam większość prac związanych z budową infrastruktury podziemnej. Z kolei docelowa nawierzchnia parkingu i drogi dojazdowej do niego zakończona jest w około 70%.

Sam parking przełoży się na 94 miejsca postojowe dla samochodów osobowych, 5 miejsc postojowych „kiss&ride”, 2 miejsca postojowe dla pojazdów taxi i wiatę rowerową dla 20 rowerów.

Sporo dzieje się również w kwestii ścieżek rowerowych. Rozpoczęto bowiem wylewanie asfaltu na niektórych odcinkach. Na chwilę obecną jest to czarny asfalt, który docelowo znajdzie się pod spodem, na samym końcu będzie wylewana warstwa czerwonego asfaltu. W takim kolorze będą praktycznie wszystkie budowane ścieżki rowerowe w naszej gminie.

Przypominamy, że termin zakończenia wszystkich prac budowlanych przy węźle przewidziany jest na sierpień tego roku. Łączna wartość robót budowlanych inwestycji to niemal 14,5 mln zł z czego ok. 5,9 mln zł stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.


Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do pliku PDF na temat Analiza Porównawcza dla Jednostek Samorządu Terytorialnego
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij