Aktualności - Dofinansowania do przedszkoli i punktów przedszkolnych - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Na górze grafiki banknoty i monety, na dole dzieci na zajęciach plastycznych - powiększ

Dofinansowania do przedszkoli i punktów przedszkolnych

12 września 2023

Gmina Żukowo to gmina z jednym z największych przyrostów mieszkańców w Polsce. Jej ludność od 2015 roku wzrasta średnio o ok. 1300 osób rocznie.

Taki napływ wiążę się między innymi z ciągłym wzrostem liczby dzieci w placówkach oświatowych i opiekuńczych. Między innymi w przedszkolach, którym udzielane są dotacje na każde zapisane dziecko.

Obecnie do niepublicznych placówek przedszkolnych na terenie Gminy Żukowo uczęszcza ponad 2200 dzieci. Na każde dziecko zapisane do przedszkola przekazywana jest kwota 678,38 zł miesięcznie. Natomiast kwota dotacji na dziecko uczęszczające do punktu przedszkolnego wynosi 361,80 zł miesięcznie.

Dodatkowo Gmina Żukowo zwraca także koszty dotacji za dzieci będące mieszkańcami Gminy Żukowo, uczęszczające do placówek na terenie sąsiednich gmin. Do przedszkoli publicznych przekazywane jest od 770,56 zł do 1343,47 zł za dziecko miesięcznie. Dotacje na dziecko w przedszkolach niepublicznych to kwota w wysokości od 449,70 zł do 976,23 zł miesięcznie. Punkty przedszkolne otrzymują od Gminy Żukowo kwotę od 357,97 zł do 665,82 zł za dziecko miesięcznie. Natomiast do oddziałów przedszkolnych trafia od 446,67 zł do 874,60 zł na dziecko miesięcznie.

W roku 2022 zwrot kosztów dotacji za dzieci uczęszczające do placówek poza granicami Gminy Żukowo wyniósł łącznie 2 441 147,34 zł.


Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2023-09-12)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij