Aktualności - Dobiegają końca ograniczenia ruchu drogowego na ul. Gdańskiej i Nowatorów w Rębiechowie - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Znaki drogowe przedstawiające roboty drogowe - powiększ

Dobiegają końca ograniczenia ruchu drogowego na ul. Gdańskiej i Nowatorów w Rębiechowie

20 czerwca 2022

Na przyszły tydzień zaplanowane jest zniesienie ograniczeń wynikających z ruchu wahadłowego na fragmencie ul. Gdańskiej i ul. Nowatorów w Rębiechowie (odcinek od skrzyżowania z ul. Spacerową do skrzyżowania z ul. Słoneczną).

Odcinek ten będzie udostępniony dla ruchu na zasadzie przejezdności, z jednoczesnym prowadzeniem prac wykończeniowych na poboczach drogi. Częściowe utrudnienia w obrębie skrzyżowań będą jeszcze trwały. Przypomnijmy, że przyczyną utrudnień w ruchu drogowym były niezbędne prace budowlane związane z budową jednego z elementów węzła integracyjnego Rębiechowo tj. bezpośredniego dojazdu do dworca PKM w Gdańsku- Rębiechowie poprzez ul. Akacjową. Konieczność przeprowadzenia tych prac wynikała z potrzeby dostosowania do obowiązujących przepisów skrzyżowań ul. Gdańskiej/Nowatorów z przebudowanymi ulicami Słoneczną i Akacjową. Prace obejmowały zarówno przebudowę samego układu drogowego jak i najbardziej czasochłonną przebudowę oraz budowę infrastruktury podziemnej. Z uwagi na fakt, iż prace budowlane były wykonywane połówkowo, aby zachować przejezdność na trasie Miszewo – Gdańsk, sam proces budowy wymagał sporego nakładu czasu (z uwagi na ograniczenia miejsca prowadzenia prac, konieczności zachowania w przejezdności jednego pasa ruchu, ograniczeń w wywożeniu urobku itd.).

W wyniku przeprowadzonych prac budowlanych odcinek ul. Gdańskiej/Nowatorów będzie bezpieczniejszy, dostosowany do ruchu pieszego oraz rowerowego oraz spełni wymagania niezbędne do wprowadzenia transportu zbiorowego na dojeździe do stacji PKM Gdańsk Rębiechowo.

Przepraszamy za utrudnienia.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2022-06-20)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij