Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE)

13 lutego 2020

Informacja dla Beneficjentów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 oraz PROW na lata 2014-20, a także Programu Operacyjnego Zrównoważony Rozwój Sektora Rybołówstwa i Nadbrzeżnych Obszarów Rybackich 2007-2013 oraz Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze na lata 2014-20).

Marszałek Województwa Pomorskiego informuje, iż Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) w 2020 roku planowane są w terminie 5-7 czerwca. Na terenie województwa pomorskiego DOFE odbędą się już ósmy raz. To właśnie Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego w Gdańsku we wrześniu 2013 roku zainicjował te wydarzenia. Rok później, w maju 2014 r., po pomorskim sukcesie, akcja ta została zrealizowana na terenie całego kraju i kontynuowana jest do tej pory. Jest to wydarzenie skupiające przedsiębiorczych i dynamicznych beneficjentów korzystających z funduszy europejskich.

Akcja, której pierwotnym pomysłodawcą był Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego w Gdańsku, w 2016 roku wygrała prestiżowy konkurs European Public Communication Award 2016. Nagroda ta przyznawana jest corocznie najbardziej kreatywnym i wpływowym kampaniom realizującym projekty komunikacyjne Unii Europejskiej, prowadzonym przez jednostki administracji publicznej. Doceniono wówczas skalę oraz efekty naszej akcji, podkreślono jej bardzo duży zasięg medialny. Przypomnijmy, że w 2016 roku na terenie kraju zorganizowano prawie 1000 wydarzeń, które łącznie odwiedziło 220 tysięcy uczestników.

Dzień Otwarty w Państwa projektach, nie musi być wielką, spektakularną imprezą. Może nim być udostępnienie bezpłatne lub ze zniżką codziennej oferty czy też organizacja dodatkowego wydarzenia. To co wyróżnia DOFE spośród innych, podobnych akcji, to wydarzenia w miejscach niekoniecznie związanych z rozrywką i relaksem. Możliwość zobaczenia zaplecza teatrów, szpitali, zakładów produkcyjnych, a nawet oczyszczalni ścieków również ciekawi i przyciąga mieszkańców.

Wszystkie pomorskie wydarzenia, które odbędą się w tym roku w ramach DOFE, zostaną przedstawione na stronie: www.dniotwarte.eu oraz na Facebooku na profilu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Do udziału w Państwa wydarzeniach zachęcać będzie kampania promocyjna w ogólnopolskich i regionalnych mediach oraz dystrybuowane przez organizatorów materiały promocyjne. Najciekawsze wydarzenia i projekty mają szansę na dedykowane programy i audycje. Akcja posiada swój logotyp oraz gotowe do powielania szablony materiałów promocyjnych.

Wzorem ubiegłorocznej edycji urząd marszałkowski sugeruje, by obchody Dni Otwartych dedykować innym tematom i grupom uczestników w podziale na następujące dni:

- Piątek (5 czerwca2020 r.) – poświęcić dla dzieci, młodzieży i studentów. Umożliwić wycieczkom oraz grupom zorganizowanym zwiedzanie placówek zrealizowanych w ramach unijnych projektów, a także zorganizować wydarzenia przeznaczone głównie dla tych grup.

- Sobota i niedziela (6-7 czerwca 2020 r.) – dedykować w szczególności dla rodzin z dziećmi, zachęcać uczestników do aktywnego udziału w atrakcjach sportowych, turystycznych czy gier miejskich.

Koordynatorem Dni Otwartych w województwie pomorskim jest Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, a koordynatorem akcji ogólnopolskiej Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przy wsparciu i zaangażowaniu większości instytucji zajmujących się Funduszami Europejskimi.

Marszałek zachęca do dołączenia do Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Zgłoszenie udziału w akcji możliwe będzie poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na dostępnej już teraz stronie www.dniotwarte.eu. Jednocześnie urząd marszałkowski prosi o przesłanie na adres: a.lenczowska@pomorskie.eu lub dofe@pomorskie.eu informacji, czy zamierzają Państwo wziąć udział w DOFE. Na Państwa deklaracje urząd czeka do 6 marca 2020r. Prośbę potraktujcie Państwo jako chęć doboru najefektywniejszej kampanii promocyjnej do konkretnych projektów.

W przypadku pytań i wątpliwości należy skontaktować się z Anną Lenczowską, telefon: 58 32 68 405 lub z Martyną Sawicką 58 32 68 175 kom: 502 757 466, email: a.lenczowska@pomorskie.eu lub dofe@pomorskie.eu

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2020-02-13 14:11:01)
Informację zmodyfikował(a): Piotr Lewna (2020-02-14 12:47:34)
Liczba odwiedzin: 116
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij