Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Czaple z szansą na grant w ramach „Aktywnego Sołectwa”

13 lutego 2020

Ruszyła kolejna edycja programu  „Aktywne Sołectwo Pomorskie” Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Dzięki niemu sołectwa mogą otrzymać do 10 tys. zł na wybrane zadanie. W ich imieniu o wsparcie aplikują gminy.

Każda gmina zgłosić może jedno sołectwo. W gminie Żukowo w drodze losowania wybrano Czaple. O wsparcie ubiegały się również: Banino, Glincz i Tuchom. Sołtysom dziękujemy za zaangażowanie i pracę nad wnioskami.

Wybrany projekt zakłada doposażenie świetlicy wiejskiej w Czaplach wraz z zagospodarowaniem terenu. Koszt zadania do 33 900 zł, z czego 23 900 zł stanowić ma wkład własny Gminy Żukowo, a 10 000 zł dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. Doposażenie świetlicy ma pomóc między innymi w integracji mieszkańców poprzez organizację imprez kulturalnych, świątecznych, a także zajęć dla dzieci. Wybrane sołectwo musi zaangażować się w realizację zadania.

W ubiegłym roku w ramach Programu z dofinansowania skorzystało 40 gmin, w tym gmina Żukowo (zadanie w sołectwie Glincz, modernizacja boiska wielofunkcyjnego do siatkówki i koszykówki).


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2020-02-13 11:45:24)
Informację zmodyfikował(a): Piotr Lewna (2020-02-13 11:45:56)
Liczba odwiedzin: 431
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij