Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Centrum Aktywności Rodzin cały czas aktywne

19 maja 2020

Gmina Żukowo wspólnie z Partnerem Spółdzielnią Socjalną „Bezpieczni Podopieczni” realizuje projekt pn. „Utworzenie Centrum Aktywności Rodzin w Żukowie”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 6.2.1 Rozwój usług społecznych – mechanizm ZIT.

Trudna sytuacja epidemiologiczna w kraju nie zniechęciła nas do działania. W I kwartale 2020r. przy pomocy pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żukowie udało się zrekrutować do projektu kolejnych 21 osób. Klub Dobrych Rodziców i Kreatywna Akademia Dziecka zaczęły działać „online”. Nie możemy się spotykać ale możemy się widzieć i słyszeć. Do wsparcia rodziców i dzieci
z terenu rewitalizowanego włączyliśmy prawnika, psychologa i pedagoga. Klub Seniora i Wsparcie osób niepełnosprawnych działają bezpiecznie pod aktywnym nadzorem Spółdzielni Socjalnej „Bezpieczni Podopieczni”. Seniorzy i osoby z niepełnosprawnością nie zostali sami w tych trudnym czasie. Partner nadal opiekuje się swoimi podopiecznymi poprzez rozmowy telefoniczne z każdym z uczestników co najmniej dwa razy w tygodniu, utworzenie dyżurującego numeru telefonu dla uczestników projektu, telefoniczne wsparcia psychologa, pomoc w dostawie zakupów, realizację e-recept czy przygotowywanie i bezpieczne przekazywanie uczestnikom materiałów wykorzystywanych w zakresie arteterapii, kinezyterapii czy socjoterapii.

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na możliwość organizowania spotkań w naszym Centrum Aktywności Rodzin w Żukowie, jednak dopóki nie będzie to możliwe będziemy szukać innych bezpiecznych „ścieżek” do naszych uczestników. Jeszcze wiele przed nami. Sytuacja nas nie zniechęca i wiemy, że mimo utrudnień będzie dobrze, a przed nami kolejne wyzwania.

Nadal prowadzimy rekrutację rodzin z dziećmi.

Zamieszkujecie teren zdegradowanego centrum Żukowa, jesteście wspierani przez GOPS bądź uważanie, że jesteście w trudnym położeniu i potrzebujecie pomocy? Zapraszamy do udziału
w projekcie. Informacji dotyczących rekrutacji udziela Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żukowie pod numerem telefonu 58 681 82 64 lub 514 782 338.

Projekt „Utworzenie Centrum Aktywności Rodzin w Żukowie” nr RPPM.06.02.01-22-0009/17 jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

 

 

 


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2020-05-19)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do pliku PDF na temat Analiza Porównawcza dla Jednostek Samorządu Terytorialnego
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij