Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

CO MOŻNA ZOBACZYĆ W KAWAŁKU TEKTURY?

20 grudnia 2016

Grudzień w Zespole Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Baninie Projekt – Święta.

W Zespole Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Baninie grudzień to zawsze miesiąc gorączkowy i twórczy. W tym roku tradycyjnie Zespół Wychowawczy Świetlicy Szkolnej klas I – III przygotował cykl wydarzeń związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

Ich celem było przygotowanie Świątecznego Kiermaszu Szkolnego, który przeprowadzono w dniach 12 – 14 grudnia 2016. Nasze przygotowania świąteczne rozpoczęły się już we wrześniu od zbierania potrzebnych materiałów – szyszek, patyczków, gałązek, słoików, kolorowego papieru, wstążeczek, filcu, sznurków i koralików. Pierwszym etapem twórczych działań zespołu świetlicowego było przygotowanie małych prac plastycznych o tematyce świątecznej, które stały się – po artystycznym wykończeniu – podstawą kartek świątecznych. Przygotowaliśmy ich około 300 sztuk!. Następnie powstała wystawa - ekspozycja o nazwie Czekamy na święta, na której wszyscy chętni mogli zawieszać wykonane przez siebie rysunki lub formy przestrzenne – np. gwiazdy, bombki, śnieżynki, bałwanki.

Na przełomie listopada i grudnia ogłoszono konkursy na Niezwykłą bombkę i Eko - choinkę. Ponadto uczniowie w ramach pracy zespołowej przygotowywali wielkoformatowe rysunki - kolaże, których głównym motywem była choinka. Każda kategoria świątecznego projektu została oceniona i nagrodzona. Uczestnicy tych działań mogli jednocześnie przekazać swoje prace na Szkolny Kiermasz Świąteczny.

Wysiłki Świetlicy wsparli także inni uczniowie naszej szkoły, ich rodzice oraz nauczyciele. Dzięki współpracy całego środowiska szkolnego, Świąteczny Kiermasz Szkolny mógł zaoferować ciekawe artystycznie produkty rękodzieła, opartego przede wszystkim na wykorzystaniu wszelkich surowców wtórnych. Była to jednocześnie okazja do kształtowania u dzieci umiejętności współpracy w zespole, aktywności i zaangażowania w życie szkoły, rozwijania postaw wolontariackich i prospołecznych. A także okazja do udziału we wspólnej zabawie.

Odpowiadając na pytanie zawarte w tytule, odpowiadam, że w kawałku tektury można zobaczyć i wyczarować z niej: dekoracyjne świąteczne serduszka, podstawki pod choinki i stroiki, obręcze oklejone sznurkiem i wstążeczką do okiennych wieńców, formy pierniczków! Czyli Świąteczną Magię!

Szczegółowa informacja na temat Projekt – Święta została zamieszczona na stronie szkoły www.spbanino.098.pl w zakładce Świetlica Szkolna.

Tekst: Małgorzata Mosakowska, zdjęcia: Łukasz Cendrowski


Informację wprowadził(a): Beata Bujnowska-Kowalska (2016-12-20)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do pliku PDF na temat Analiza Porównawcza dla Jednostek Samorządu Terytorialnego
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij