Inwestycje - Budowa szkoły w Tuchomiu z prestiżowym wyróżnieniem - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Budowa szkoły w Tuchomiu z prestiżowym wyróżnieniem

5 października 2021

Jest nowoczesna, nie brakuje w niej elementów kaszubskich i przede wszystkim powstała z myślą o najmłodszych Mieszkańcach naszej gminy. Szkoła w Tuchomiu niedawno została uroczyście otwarta, a sam obiekt już doceniły niezależne gremia. Budowa szkoły otrzymała wyróżnienie w konkursie „Inwestycja roku 2020”!

Organizatorem Konkursu była Krajowa Izba Gospodarki Nieruchomościami. Kapituła Konkursowa składała się z osób profesjonalnie zajmujących się zarządzaniem nieruchomościami, członków samorządów terytorialnych oraz osób związanych ze środowiskiem akademickim. Kapituła dokonała oceny zgłoszeń kierując się m.in. następującymi kryteriami: innowacyjność zastosowanych rozwiązań w inwestycji, funkcjonalność inwestycji, poziom energooszczędności, wpływ na rozwój społeczno-gospodarczy otoczenia.

Konkurs patronatem honorowym objęli m.in. Główny Urząd Nadzoru Budowlanego i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Odbiory inwestycji miały miejsce w styczniu tego roku. Obiekt ma 3 kondygnacje i jest szkołą podstawową wraz z wyodrębnionym oddziałem przedszkolnym z własną szatnią i sanitariatami. Oprócz sal lekcyjnych powstała tu świetlica, sala komputerowa, salka do ćwiczeń ruchowych, czytelnia, gabinet pielęgniarki, logopedy, psychologa. Jest też sala wielofunkcyjna ze ścianką mobilną dzielącą sale na dwa pomieszczenia. Sanitariaty zostały przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Budynek został wyposażony również w windę, a na dachu zamontowane zostały panele fotowoltaiczne. Kosz inwestycji wyniósł 5,7 mln zł. Pieniądze na ten cel w całości pochodziły z budżetu Gminy Żukowo.

Obecnie do szkoły w Tuchomiu (wraz z odziałem przedszkolnym) uczęszcza 172 dzieci.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2021-10-05)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij