Aktualności - 78. rocznica Powstania Warszawskiego - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Napis.: '78. rocznica Powstania Warszawskiego. Pamiętamy'. W tle powiewająca Polska Flaga. - powiększ

78. rocznica Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 2022

Dziś (1 sierpnia) przypada 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Tego dnia w sposób szczególny wspominamy Bohaterów, których odwaga budziła i wciąż budzi ogromny podziw i szacunek. To Bohaterowie, którzy walczyli o przyszłość naszej Ojczyzny i kolejnych pokoleń Polaków.

Jak Podaje Instytut Pamięci Narodowej: „Powstanie planowane na kilka dni upadło 3 października po 63 dniach walki. W jego wyniku zginęło od 16 tys. do 18 tys. Żołnierzy AK i od 150 tys. do 180 tys. cywilów. Po kapitulacji Warszawa została doszczętnie zniszczona przez Niemców.”.

Przypominamy jednocześnie, że dziś (1 sierpnia) o godzinie 17:00 nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy (syrena), który zabrzmi w ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, ale też celem jednoczesnego upamiętnienia właśnie 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2022-08-01)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij