Aktualności - 2000 zł nagrody za wskazanie dewastatora wiat przystankowych - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Kolaż trzech zdjęć. Na każdym wiata przystankowa popisana graffiti, między innymi napis: 'Aker' - powiększ

2000 zł nagrody za wskazanie dewastatora wiat przystankowych

18 sierpnia 2021

Wandale regularnie niszczą wiaty przystankowe za pomocą spray’ów do graffiti. Osobie, która wskaże sprawcę/sprawców Gmina Żukowo przekaże nagrodę w wysokości 2000 zł.

Uszkodzone w ten sposób wiaty znajdziemy m.in. w Glinczu, Babim Dole, Borkowie czy Żukowie. Zakup i naprawa wiat przystankowych pokrywane są z budżetu Gminy Żukowo, a więc z pieniędzy Mieszkańców. Niedopuszczalnym jest lekceważenie uszkodzenia mienia publicznego, bo każda usługa naprawy takiej wiaty to niemały koszt. Co więcej, każda naprawa, a trzeba użyć do tego specjalnych środków, też w jakimś stopniu niszczy wiaty.

- Jeśli znają Państwo sprawcę uszkodzeń lub mają jakieś informacje, które pomogłyby go wskazać, zachęcamy do pomocy. Mienie publiczne to nasza wspólna własność. Dbajmy o nie i pokażmy, że nie tolerujemy aktów wandalizmu – mówi Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski.

Co przykuwa uwagę? Charakterystyczny jest podpis, a właściwie „tag”, którym posługuje się wandal (bądź wandale), brzmi on „Aker”. Zauważyć możemy go nie tylko na terenie gminy Żukowo, ale też np. w Gdańsku.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2021-08-18)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowuje do strony na temat jakości powietrza w ŻukowieMapa inwestycji w Gminie Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij