Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Inwestycje

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Umowa podpisana - czas na budowę ul. Faustyny i ul. Wierzbowej w Żukowie

6 grudnia 2019

Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski podpisał umowę na budowę ul. Faustyny i ul. Wierzbowej w Żukowie. Wykonawcą zadania jest firma Kruszywo Sp. z o.o. z Linii.

Prace obejmować będą przede wszystkim wykonanie nawierzchni bitumicznej powyższych dróg o łącznej długości ok. 330m i szerokości 6m. Wykonany zostanie również pas zieleni oraz chodnik jednostronny, a także oświetlenie.

Zakres prac obejmować będzie również budowę dwóch wyniesionych przejść dla pieszych oraz budowę kanalizacji deszczowej i połączenie jej z istniejącym systemem odwodnienia. Istniejące wjazdy zostają dostosowane do nowobudowanej nawierzchni, powstaną też wjazdy na teren parkingu i promenady kościelnej przy Kościele Miłosierdzia Bożego w Żukowie.

- Inwestycja poprawi przede wszystkim bezpieczeństwo kierowców i pieszych poruszających się tymi odcinkami – mówi Burmistrz Wojciech Kankowski. –  Potrzeb drogowych jest znacznie więcej i sukcesywnie staramy się je realizować, również w oparciu o zewnętrzne dofinansowania, tak jak w przypadku tego zadania.

Wartość robót budowlanych to prawie 800 tys. zł, z czego 50% stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Prace potrwają do czerwca 2020r.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2019-12-06 12:42:44)
Informację zmodyfikował(a): Piotr Lewna (2019-12-06 12:43:26)
Liczba odwiedzin: 783
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij