Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Inwestycje

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Umowa na węzeł w Żukowie podpisana!

17 grudnia 2019

Będzie kosztować niemal 15 mln zł i znacznie przyczyni się do poprawy komunikacji w naszej gminie. Wkrótce ruszą zaawansowane prace budowalne przy powstawaniu węzła integracyjnego w Żukowie. Umowę na wykonanie prac podpisał już Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski z przedstawicielem wykonawcy zadania, firmy Budowlano – Drogowej MTM S.A. z Gdyni.

- To jeszcze nie rewolucja, ale z pewnością ewolucja układu komunikacyjnego w Żukowie i okolicach – mówi Burmistrz Wojciech Kankowski. – Odczują ją przede wszystkim kierowcy samochodów i rowerzyści, bo zakres prac jest naprawdę duży.

To jedna z największych inwestycji w gminie Żukowo w ostatnich latach. Zakres zamówienia został podzielony na 5 etapów realizacyjnych:

1. Ul. Pożarna i Tuwima w Żukowie

- Budowa ul. Pożarnej o nawierzchni z kostki betonowej na długości ok. 291 mb i szerokości zmiennej wraz z budową  17 miejsc postojowych (w tym 2 dla osób niepełnosprawnych), budową oświetlenia, kanalizacji deszczowej, robotami teletechnicznymi, zagospodarowaniem zieleni.

- Budowa ul. Tuwima o nawierzchni z kostki betonowej wraz z parkingiem - 94 miejsca postojowe dla samochodów osobowych, 5 miejsc postojowych „kiss&ride”, 2 miejsca postojowe dla pojazdów taxi, oświetleniem, kanalizacją deszczową, monitoringiem, wiatą rowerową dla 20 rowerów, infomatem, robotami teletechnicznymi, zagospodarowaniem zieleni, system Wi-Fi umożliwiający odbiór Internetu na terenie całego parkingu na ul. Tuwima.

2. Trasy rowerowe wzdłuż dróg krajowych 

Powstaną trasy rowerowe na ul. Gdyńskiej na trasie Małkowo – Żukowo oraz Kościerskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Brzozową w Glinczu.

3. Trasy rowerowe wzdłuż dróg wojewódzkich

Trasa przebiegać będzie ul. Kartuską prowadzącą z Żukowa w kierunku Kartuz

4. Trasy rowerowe wzdłuż dróg powiatowych

Trasa przebiegać będzie ul. Elżbietańską prowadzącą w kierunku Smołdzina

5. Trasy rowerowe wzdłuż dróg gminnych

Tu trasy przebiegać będą wzdłuż dróg gminnych w Borkowie, Rutkach, Żukowie (ul. Parkowa, ul. Mickiewicza), Glinczu (ul. Brzozowa, Akacjowa, Dębowa), Żukowie (ul. Pod Otomino, przez miejscowość Otomino w kierunku miejscowości Żukowo), ul. 3 Maja.

Wartość robót budowlanych opiewa na kwotę 14 478 396,80 zł z czego 5 893 693 zł stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Termin realizacji zamówienia to 210 dni od daty przekazania placu budowy (plac budowy zostanie przekazany na przełomie roku 2019 i 2020).

Co ważne, jeszcze w tym tygodniu zostanie ogłoszony przetarg na budowę węzła w Rębiechowie!

Przypominamy, że we wrześniu zakończyła się budowa ul. Tuwima w Żukowie, która prowadzić będzie do planowanego węzła integracyjnego i dworca kolejowego Żukowo Wschodnie. Więcej o tym zadaniu przeczytać można tutaj: https://www.zukowo.pl/Budowa_ul_Tuwima_juz_na_ostatniej_prostej,27,5648


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2019-12-17 16:31:29)
Liczba odwiedzin: 1291
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij