Inwestycje - Umowa na nową szkołę w Baninie podpisana! - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Umowa na nową szkołę w Baninie podpisana!

4 października 2022

Choć w teorii stara szkoła w Baninie przy ul. Lotniczej ma zostać rozbudowana, zakres prac jest tak duży, że śmiało możemy mówić o nowej szkole. Umowa na to zadanie została właśnie podpisana!

W ramach inwestycji powstanie szkoła dla ok. 700 uczniów. Łączna powierzchnia zabudowy wynosi 2658,73 m2, natomiast łączna powierzchnia użytkowa to 5304,94 m2. W obiekcie zaprojektowano:

  • 21 sal lekcyjnych w części rozbudowywanej i nadbudowywanej;
  • 5 sal lekcyjnych w segmencie istniejącym przebudowywanym i nadbudowywanym;
  • halę sportowa z zapleczem obejmującym 4 przebieralnie z węzłami sanitarnymi.
  • budynek zapewnia dostęp dla osób niepełnosprawnych;
  • zagospodarowanie terenu przewiduje wykonanie zatoki kiss&ride.

Inwestycja kosztować będzie 26 823 856,01 zł. W tym 13 983 585, 43 zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Wykonawcą prac będzie BMI Sp. z o.o. z Żukowa. Czas realizacji: 14 miesięcy od przekazania placu budowy.

- Takie zadania to przede wszystko odpowiedź na duży przyrost Mieszkańców, zwłaszcza tych najmłodszych. Chcemy stwarzać dla nich i dla nauczycieli bardzo dobre warunki do nauki  – mówi Burmistrz Wojciech Kankowski. - Systematycznie powiększamy bazę oświatową. Trwa opracowywanie dokumentacji projektowych na rozbudowę szkół w Chwaszczynie, Skrzeszewie i Przyjaźni.

Trwa również rozbudowa szkoły w Borkowie przede wszystkim pod kątem edukacji przedszkolnej. Niedawno zakończyła się budowa nowego skrzydła placówki w Pępowie. Z kolei w 2021r. otwarto nową szkołę w Tuchomiu oraz nowo zaadaptowane poddasze szkoły w Glinczu.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2022-10-04)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij