Aktualności - Uczniowie ze Szkoły w Borkowie na pikniku w Porcie Lotniczym w Gdańsku - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Uczniowie ze Szkoły w Borkowie na pikniku w Porcie Lotniczym w Gdańsku

12 września 2023

W pierwszych dniach roku szkolnego korzystając ze wspaniałej pogody Port Lotniczy w Gdańsku zorganizował Piknik Lotniczy dla młodzieży szkół podstawowych. Zamysłem organizatorów było by młodzież rozpoczęła nowy rok szkolny w dobrym nastroju spędzając jeden dzień na lotnisku.

W imprezie uczestniczyło pół tysiąca młodych ludzi z Trójmiasta i gmin ościennych. Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Borkowie reprezentowały klasy IV i V wraz z nauczycielami. Uczniowie mogli zasiąść za sterami samolotu szkolno-treningowego czy zająć miejsca operatorów futurystycznego sprzętu gaśniczego.

Roboty pirotechniczne i pirobus prezentowali funkcjonariusze Straży Granicznej. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Służby Celnej z zarekwirowanymi pamiątkami z krajów egzotycznym. Była kobra w nalewce alkoholowej, spreparowane gady, skorupa żółwia, instrumenty muzyczne wykonane z drewna zagrożonych gatunków. Był też całkiem sympatyczny pies, specjalista od znajdowania narkotyków. Ci odważniejsi uczestnicy pikniku mogli spróbować lotów na trampolinie bungee. Fotobudka umożliwiała robienie oryginalnych zdjęć.

Można było też realizować się w warsztatach plastycznych, przy budowaniu domku dla owadów czy robieniu wianków z kwiatów. Te i inne atrakcje przygotowała agencja eventowa. DJ prowadził konkursy i dbał o ciekawe podłoże muzyczne. Holding Lagardère, udziałowiec europejskiej agencji kosmicznej i lotniczej, zadbał o smaczne przekąski oraz napoje.

W przyszłym roku Port Lotniczy Gdańsk świętować będzie pół wieku swej działalności. Piknik Lotniczy wpisał się już w te obchody. Poza Portem Lotniczym Gdańsk szkoły zaprosili także jego właściciele: prezydenci Gdańska, Gdyni i Sopotu oraz marszałek Województwa Pomorskiego.

Tekst i foto: SP Borkowo


Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2023-09-12)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij