Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Uczniowie zakończyli wyjątkowy rok szkolny

26 czerwca 2020

Takiego roku szkolnego w historii żukowskiej oświaty chyba jeszcze nigdy nie było. Zgodnie z rządowymi wytycznymi, szkoły i przedszkola przez zdecydowaną większość drugiego semestru były zamknięte, a nauka odbywała się w trybie zdalnym. Był to test dla dyrektorów, nauczycieli, rodziców, dzieci i samych samorządów.

- Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że nauka w tym trudnym czasie nie tylko nie została przerwana, ale też kontynuowana była bez większych przeszkód. To ciężka praca zarówno grona pedagogicznego, jak i rodziców z dziećmi – mówi Burmistrz Wojciech Kankowski.

Podobnie jak rok szkolny, tak i jego zakończenie było nietypowe. Świadectwa były wydawane głownie na korytarzach i salach lekcyjnych. Jeśli już odbywał się apel, to tylko w dużych pomieszczeniach, z zachowaniem bezpiecznych odległości. Tak też było w Baninie, gdzie uczniowie ósmych klas i nauczyciele spotkali się w sali gimnastycznej.

To spotkanie, ważne było jednak z jeszcze jednego powodu. Po 11 latach, pracę na stanowisku dyrektora szkoły zakończyła Pani Ewa Kosznik. Ustępującej dyrektor osobiście podziękował Burmistrz Wojciech Kankowski. W swoich mowach, podczas spotkania, zarówno on jak i Pani Ewa podkreślili, że w szkolnym życiu, obok zdobywania wiedzy, najważniejszym jest szacunek do drugiego ucznia.

Wakacje rozpoczęło dziś 5320 uczniów ze szkół podstawowych i oddziałów przedszkolnych w gminie Żukowo. 507 z nich to uczniowie ósmych klas, którzy rozpoczynają nowy rozdział swojego życia. Powodzenia! Szczęśliwych wakacji, a po nich spotkania w normalnej szkole.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2020-06-26)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do pliku PDF na temat Analiza Porównawcza dla Jednostek Samorządu Terytorialnego
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij