Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Trzy projekty będą realizowane w ramach BO

9 października 2017

Mieszkańcy miasta Żukowa zdecydowali w głosowaniu, które projekty zostaną zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. 200 tys. złotych przeznaczone zostanie na wykonanie trzech zadań, które uzyskały największą liczbę głosów.

Najwięcej, bo 47 % ważnych głosów otrzymał projekt o nazwie Budowa drogi pieszo rowerowej Parkowa - Gdańska (kompleks boisk) o wartości 48.000 zł. Zadanie obejmuje wybudowanie ponad 100 m drogi pieszo-rowerowej łączącej ulicę Parkową z pętlą autobusową.

Podobną liczbę głosów otrzymały kolejne 2 projekty tj. Doposażenie placu zabaw na Osiedlu Nowe w nowoczesne urządzenia zabawowe w tym dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych o wartości 50.000 zł oraz Zadbaj o czystość swojego miasta „Psi pakiet” o wartości 40.000 zł. W ramach psiego pakietu dla właścicieli czworonogów ustawionych zostanie 30 słupków z woreczkami oraz pojemnikami na odpady po psich nieczystościach.

Wymienione zadania będą realizowane w 2018 r. i konsultowane z autorami projektów na poszczególnych etapach realizacji.

W tym roku wprowadzona została możliwość oddania głosu elektronicznie, która usprawniła proces głosowania. Skorzystało z niej 62 % głosujących. Wśród ankiet papierowych zdarzały się niepoprawnie wypełnione, które stanowiły ponad 10 % ogólnej liczby głosów.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Beata Bujnowska-Kowalska (2017-10-09 15:53:52)
Informację zmodyfikował(a): Beata Bujnowska-Kowalska (2017-10-09 16:03:43)
Liczba odwiedzin: 1123
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij