Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Trwają prace przy węzłach Żukowo i Rębiechowo

22 września 2020

Zdecydowana większość prac przy budowie węzła integracyjnego w Żukowie za nami. Niedawno rozpoczęły się z kolei roboty przy węźle Rębiechowo. Pod względem wartości, to największe inwestycje w tym roku w gminie Żukowo.

Łączny koszt obu zadań to niemal 39 mln zł. Inwestycje dofinansowane są z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Prace przy węźle Żukowo obecnie realizowane są przy drodze krajowej nr 20.  Wykonawca prac spółka Budowlano- Drogowa MTM S.A buduje ścieżkę rowerową na odcinku Małkowo- Żukowo.

Łączna wartość robót budowlanych węzła w Żukowie opiewa na kwotę 14 478 396,80 zł z czego 5 893 693 zł stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

W przypadku węzła Rębiechowo prace rozpoczęły się we wrześniu tego roku. Konsorcjum firm Kruszywo i Bituminium na początku prowadzi roboty budowlane przy ścieżce rowerowej w Barniewicach oraz przygotowuje się do prac przy drodze powiatowej Miszewo– Dąbrowa.

Wartość zadania to ok. 24,5 mln zł. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 „Budowa węzła integracyjnego Gdańsk Rębiechowo oraz Gdańsk Osowa wraz z trasami dojazdowymi” OP 9. Mobilność, Działanie 9.1. Transport miejski, Poddziałanie 9.1.1. Transport miejski – mechanizm ZIT. Kwota dofinansowania to 8,83 mln zł. Reszta pochodzi bezpośrednio z budżetu Gminy Żukowo.

Dodatkowym kosztem jest również wypłata przez Gminę odszkodowań za zajęte grunty na realizację zadań obu węzłów.

Zakończenie prac budowlanych przy węźle Rębiechowo przewidziane jest na kwiecień 2021r.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2020-09-22)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń BezpieczeństwaPolskie Sieci Energetyczne
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij