Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Inwestycje

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Szkoła w Miszewie z nową salą gimnastyczną

3 stycznia 2019

Ma 833 m² powierzchni użytkowej i wkrótce będzie regularnie służyć uczniom. Sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej w Miszewie jest świeżo po odbiorze.

- Budowa sali gimnastycznej przy szkole w Miszewie to inwestycja przede wszystkim w zdrowy tryb życia i aktywność dzieci – zaznacza Burmistrz Wojciech Kankowski. – Budując tego typu obiekty i dbając o te już istniejące, np. poprzez termomodernizację, chcemy stworzyć uczniom naszej gminy jak najlepsze warunki do nauki i rozwoju.

Prace budowlane polegały przede wszystkim na rozbudowie budynku szkolnego o salę gimnastyczną wraz z salami dydaktycznymi. W ramach zadania przebudowano również sieć wodociągową, wybudowano budynek gospodarczy oraz zbiorniki retencyjne.

- Marzenia się spełniają, otrzymaliśmy już pozwolenie na użytkowanie nowej części szkoły wraz z salą gimnastyczną – mówi Dorota Richert, dyrektor Szkoły w Podstawowej w Miszewie. - Nie mogę się doczekać reakcji uczniów, kiedy oznajmię, że przeprowadzamy się do nowych sal i co najważniejsze, że będziemy mogli korzystać z sali gimnastycznej. Uczniowie z niecierpliwością czekają również na strefę relaksu, która jest w trakcie wyposażania. Nowe pomieszczenia (sale lekcyjne, biblioteka, sala gimnastyczna) to szersze możliwości do realizacji zadań dydaktyczno-wychowawczych oraz organizacji zajęć pozalekcyjnych. Nareszcie będziemy mogli prowadzić w szkole zajęcia sportowe i artystyczne, na które tak bardzo czekają nasi uczniowie.

Inwestycja kosztowała 4,1 mln zł. Wykonawcą prac była firma Zakład Usług Remontowo-Budowlanych „Apollo” Piotr Lubecki z miejscowości Nowa Wieś Kościerska. Oficjalne otwarcie nowego obiektu odbędzie się w lutym br.


Liczba odwiedzin: 1277
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij