Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Sukces w pozyskiwaniu inwestorów!

9 października 2019

Dellner, producent systemów łączących pociągi rozpoczął niedawno budowę nowego oddziału swojej firmy. Obiekt wielkości 30 000 m kw powstaje w Miszewku. W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego udział wzięła kadra kierownicza Dellner wraz z Burmistrzem Gminy Żukowo Wojciechem Kankowskim oraz Starostą Powiatu Kartuskiego Bogdanem Łapą.

Podczas uroczystości akt erekcyjny podpisali zaproszeni goście. Trafił on do „kapsuły czasu”, która chwilę później została zamurowana w powstającym budynku. W kapsule znalazły się również: aktualne wydanie Dziennika Bałtyckiego, 1 grosz, pendrive z filmem prezentującym firmę Dellner, rysunki techniczne sprzęgów, a także przypinka do garnituru w kolorach kaszubskiej flagi, którą przekazał Burmistrz Gminy Żukowo.

Podczas spotkania kadra kierownicza Dellner przedstawiła nie tylko historię swojej firmy, ale również plany na przyszłość. Wśród nich pojawiło się utworzenie nowej siedziby firmy, właśnie w gminie Żukowo.

Firma Dellner jest jednym z wiodących światowych dostawców systemów łączących pociągi z ponad 78-letnim doświadczeniem w branży kolejowej. Z siedzibą główną w Falun w Szwecji i 21 oddziałami na całym świecie, zatrudniającymi łącznie ponad 1000 pracowników, firma Dellner kontynuuje swój stabilny i prężny wzrost w zakresie produkcji sprzęgów kolejowych, przejść międzywagonowych, systemów pokrywy przedniej, adapterów, systemów zarządzania energią zderzenia oraz usług posprzedażnych. W Polsce Dellner zatrudnia 300 osób.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2019-10-09 13:41:24)
Informację zmodyfikował(a): Piotr Lewna (2019-10-14 14:54:18)
Liczba odwiedzin: 428
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij