Aktualności - Sukces piłkarek ręcznych UKS BANINO w Ogólnopolskim Bałtyckim Festiwalu Piłki Ręcznej Dziewcząt - Gmina Żukowo

Drukuj

Aktualności

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

17 września 2018

W dniach 7-9 września 2018roku w Ustce odbył się V Ogólnopolski Bałtycki Festiwal Piłki Ręcznej Dziewcząt. Zawody przeprowadzone zostały w dwu kategoriach wiekowych: 2007/08 oraz juniorek młodszych (2003/04) o Puchar Burmistrza Miasta Ustka. Do rywalizacji zgłosiło się 20 reprezentacji (po 10 w każdym roczniku) z pięciu województw: Pomorskiego, Zachodnio - Pomorskiego, Kujawsko -Pomorskiego, Wielkopolskiego i Warmińsko - Mazurskiego.

Drużyna UKS BANINO wyjechała na zawody dzień wcześniej, aby rozegrać mecze kontrolne z drużyną LIDER Handball Sławno (woj. Zachodnio – Pomorskie) rocznika dla przetarcia po przerwie wakacyjnej. Wieczorem zameldowała się w Ustce.

7.09 (piątek) w meczu otwarcia UKS BANINO zagrało z gospodarzem SSPR „SZCZYPIORNIAK” Ustka, z którym wygrały 12 : 0. Tego samego dnia zagrały z KU AZS POLITECHNIKA Koszalińska  - SP 7, która zastąpiła w ostatniej chwili MKS SŁUPIĘ Słupsk i wygrały 18 : 4.

8.09 (sobota) podobnie jak dzień wcześniej UKS BANINO grało pierwsze spotkanie. Tym razem z drużyną UKS PANTERY DOPNIEWO (Wielkopolskie) i zwyciężyło 7 : 6.  Przed przerwą obiadową UKS BANINO rozegrało jeszcze ostatni mecz grupowy z KU AZS POLITECHNIKA Koszalińska - SP 5 i wygrała 8 : 6. Pokonanie wszystkich przeciwniczek w grupie I pozwoliło na rozegraniu meczu półfinałowego z drugim zespołem grupy II OSPR UKS Nowa Karczma. Pojedynek obu zespołów był najlepszym w wykonaniu dziewcząt z Banina i ozdobą całego Festiwalu w Ustce. Zwycięstwo 13 : 8 dało awans do FINAŁU tegorocznego Festiwali.

9.09 (niedziela) rozegrane zostały mecze o poszczególne miejsca a ostatni o godz. 11.30 odbył się Finał OBFPR.  UKS BANINO – UKS SKÓRZEWO (Wielkopolskie). Mecz do przerwy był bardzo wyrównany, pierwsza połowa zakończyła się 5 : 5. W drugiej to już jednostronne punktowanie przeciwnika skutecznymi rzutami z drugiej linii i ciągłymi kontrami. Ostatecznie Dziewczęta z Banina zwyciężyły 13 : 8 i zajęły I MIEJSCE w V Ogólnopolskim Bałtyckim Festiwalu Piłki Ręcznej Dziewcząt rocz. 2007/08 w Ustce. Najlepszym bramkarzem turnieju została Kinga Rzeszot, najlepszym zawodnikiem drużyny została Julia Gniba a wyróżnienie otrzymała Amelka Sławska wszystkie z UKS BANINO.  Na pochwałę zasłużyła jednak cała drużyna w składzie:

1. Alicja Nita; 2. Oliwia Pupp; 3. Ania Szwaba; 5. Pola Socha; 6. Kinga Smuga; 7. Julia Ambroziak; 8. Karolina Rynkiewicz; 9. Victoria Cichosz; 10. Kinga Ceshica-Węsierska; 11. Oliwia Łojek; 12. Kinga Rzeszot; 13. Natalia Kobierowska; 14. Kasia Marciniak; 15. Asia Grzegorek; 29. Julia Gniba; 30. Amelka Sławska.

Trenerem zespołu był Krzysztof Kosznik, ale swój wkład w sukces i wyszkolenie wnieśli Anna Ringwelska Prezes UKS BANINO, Jerzy Ringwelski EB Elbląg (zdobywca Mistrzostwa Polski i Pucharu Polski w 1992r), Monika Lehmann PTF Gdańsk  i Kamil Ringwelski Arka Gdynia.

Udział drużyny nie był by możliwy gdyby nie rodzice zawodniczek oraz Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie w ramach promocji Gminy Żukowo po przez piłkę ręczną.

Informację wprowadził(a): Wojciech Kruk (2018-09-17)