Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Sprzątanie Świata w Borkowie

8 października 2019

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie po raz kolejny włączyli się w jesienną akcję sprzątania świata, tego najbliższego. Przedszkolaki zadbały o czystość w najbliższym otoczeniu szkoły, posprzątały plac zabaw, ich ulubione miejsce rekreacji. Uczniowie szkoły podstawowej oczyścili teren przy szkole, sklepie i pobliskiej stacji PKM. Najstarsi uczniowie posprzątali przystanki autobusowe, drogę do lasu, drogę w Rutkach, tamtejszy plac zabaw i boisko. Baza sportowa w Rutkach, leżąca na terenie borkowskiego obwodu szkolnego, jest często wykorzystywana przez szkołę do realizacji zajęć wychowania fizycznego.  

Szkoła w Borkowie od września 2019 roku segreguje śmieci. Podpisano nową umowę z firmą wywożącą odpady, zakupiono nowe pojemniki i kosze na śmieci. Także świadomość ekologiczna borkowskich dzieci bez wątpienia wzrosła, gdyż w szkole odbywają się zajęcia oraz konkursy dotyczące ochrony środowiska i dzielenia odpadów.

Akcja „Sprzątanie Świata” zapoczątkowana została w 1989 roku w Australii przez Ina Kiernana, żeglarza i biznesmena. W Polsce ruch działa od 1994 roku. Celem akcji jest promowanie nie śmiecenia, edukacja dotycząca odpadów i ogólnie zminimalizowanie szkodliwych działań człowieka na środowisko. Szkoła w  Borkowie od lat uczestniczy w tej pożytecznej dla naszego otoczenia akcji.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Wojciech Kruk (2019-10-08 13:10:05)
Informację zmodyfikował(a): Piotr Lewna (2019-10-22 12:55:14)
Liczba odwiedzin: 171
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij