Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Inwestycje

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Spichlerz już na finiszu!

22 listopada 2018

Trwają ostatnie spotkania robocze przed odbiorem Spichlerza, niezwykle oczekiwanej inwestycji realizowanej w ramach przedsięwzięcia „Rewitalizacji Starego Centrum Żukowa”.

Modernizacja spichlerza z pewnością pomoże w organizacji przedsięwzięć kulturalnych. Salę widowiskową zaprojektowano z myślą między innymi o kameralnych występach i przedstawieniach artystycznych.

- Nowy obiekt znacznie zwiększy możliwości organizowanych przez nas imprez i zajęć, to przede wszystkim dobra wiadomość dla mieszkańców, a przygotowując ofertę kulturalną myślimy przede wszystkim o nich – podkreśla Aleksandra Rogalewska – Kania, dyrektor Ośrodka, Kultury i Sportu w Żukowie.

W obiekcie będzie mieścić się również Strefa Kultury i Centrum Aktywności Rodzin. Spichlerz będzie sercem kulturalnym Gminy Żukowo, miejscem spotkań i koncertów.

- Takiego miejsca w naszej gminie jeszcze nie mieliśmy i jestem przekonany, że jego możliwości zostaną wykorzystane w 100% - zaznacza Burmistrz Żukowa, Wojciech Kankowkski. – Spichlerz nie tylko pozwoli poszerzyć ofertę kulturalną dla mieszkańców naszej gminy, ale i świetnie wpiszę się w przestrzeń historycznego centrum Żukowa.

Łączny koszt inwestycji „Rewitalizacji Starego Centrum Żukowa” to 12 mln zł, z czego 7 mln to dofinansowanie ze środków unijnych. Na zadanie, oprócz modernizacji spichlerza, składają się również: modernizacja ul. 3 Maja i utworzenie przyklasztornej przestrzeni parkowej (inwestycja zakończona we wrześniu br.).


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2019-01-03 14:30:05)
Liczba odwiedzin: 2058
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij