Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Rowerowa Gmina Żukowo

26 kwietnia 2018

Ogólnopolska kampania Rowerowy Maj w tym roku także zawita do szkół w gminie Żukowo. Od 7 do 30 maja każdy uczeń i nauczyciel, który dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzyma naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Do kampanii z gminy Żukowo przystąpiło 10 szkół: SP Glincz, SP Żukowo nr 1, SP Żukowo nr 2, SP Banino, SP Chwaszczyno, SP Miszewo, SP Pępowo, SP Przyjaźń, SP Skrzeszewo, SP Borkowo. To o cztery więcej niż w zeszłym roku. Zeszłoroczna kampania pokazała, że w gminie Żukowo uczniowie chętnie korzystają z alternatywnego środka transportu jakim jest rower, hulajnoga czy rolki. Aż 72,73% uczniów z sześciu szkół w gminie aktywnie uczestniczyło w akcji Rowerowy Maj. W czasie trwania kampanii łącznie odbyło się 26 866 rowerowych podróży, a przynajmniej raz na dwóch kółkach do szkoły przyjechało 1269 spośród 1846 zgłoszonych do akcji uczniów. Najbardziej rowerową szkołą z frekwencją 50,68% została szkoła w Glinczu, która w nagrodę otrzymała stację rowerową oraz wiatę parkingową dla rowerów.

- Dzieci uwielbiają jeździć na rowerze, hulajnodze i rolkach, a systematyczna aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na ich zdrowie i samopoczucie oraz poprawia wyniki w nauce. Codzienna droga do szkoły może być znakomitą okazją do realizacji tych aktywności, samodzielnie lub wspólnie z rodzicami – mówi Zastępca Burmistrza Sylwia Laskowska-Bobula, koordynator akcji z ramienia Gminy Żukowo. – Warto spróbować przynajmniej w maju, dlatego też serdecznie zapraszam Państwa do wzięcia udziału w kampanii Rowerowy Maj w dniach od 7 do 30 maja.

W tym roku także dla uczestników Rowerowego Maja przewidziane są upominki oraz nagrody specjalne, a trzy najlepsze szkoły otrzymają nagrodę pieniężną od Burmistrza Gminy Żukowo.

Sponsorami kampanii na terenie gminy Żukowo są firmy Marba, TwójGadżet.pl oraz sportpoland.com.

Patronat medialny nad akcją objęły: Dziennik Bałtycki, Kartuzy.info, expreskaszubski.pl, zKaszub.info, Radio Kaszebe.

Pliki do pobrania:


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Beata Bujnowska-Kowalska (2018-04-26 13:06:07)
Informację zmodyfikował(a): Beata Bujnowska-Kowalska (2018-04-27 11:23:05)
Liczba odwiedzin: 1132
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij