Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Przystanie kajakowe otwarte i przetestowane

18 czerwca 2019

Gmina Żukowo oddała do dyspozycji trzy nowe przystanie kajakowe zlokalizowane w miejscowościach: Rutki, Żukowo i Lniska. Inwestycje zostały zrealizowane w ramach zadania „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Szlakiem Raduni”. Za nami już także spływ z wykorzystaniem nowych przystani.

Radunią popłynęli między innymi: Burmistrz Wojciech Kankowski, Radny Rady Miejskiej Paweł Koreń oraz kilkunastu pracowników Urzędu Gminy w Żukowie i mieszkańców gminy.

- Przepłynięcie kajakiem Radunią to nie lada atrakcja nie tylko dla naszych Mieszkańców, ale i turystów – mówi Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski. – Przystań w Żukowie zlokalizowana jest w sąsiedztwie Zespołu Klasztornego, z kolei ta w Rutkach położona jest niedaleko elektrowni wodnej. Dzięki nowym przystaniom, pokonywanie tej trasy jest znacznie wygodniejsze.

W przypadku każdej przystani umocniono brzeg Raduni wraz z pochylniami wspomagającymi wodowanie i wynoszenie kajaków z wody. W Lniskach, oprócz przenoski kajakowej, wykonano obiekty małej architektury, takie jak ławki czy ścieżki spacerowe. W Żukowie przy przystani stanęły wiaty wypoczynkowe, plac zabaw i stoliki szachowe. Wykonano także pomost trójpokładowy, stosowne oświetlenie i miejsca parkingowe.  W Borkowie, przy przystani znajdziemy wiaty wypoczynkowe, oświetlenie, ciągi pieszo- jezdne i miejsca parkingowe. Nie zabrakło również pomostu dwupokładowego.

Łączny koszt trzech inwestycji to ok. 2,3 mln zł., z czego ok. 1,9 mln zł pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2019-06-18)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do pliku PDF na temat Analiza Porównawcza dla Jednostek Samorządu Terytorialnego
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń BezpieczeństwaPolskie Sieci Energetyczne
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij