Aktualności - Przed nami Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Na grafice cztery osoby, napisy: 'Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021'; 'Od 1 kwietnia spisz się przez internet na spis.gov.pl'; 'Liczymy się DLA POLSKI'. W dolnym prawym rogu logo GUS i napis: 'NSP 2021'. - powiększ

Przed nami Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

30 marca 2021

Już w tym tygodniu  (1 kwietnia) Główny Urząd Statystyczny rozpocznie Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Udział w spisie jest obowiązkowy. Spisem objęci są:

  • mieszkańcy Polski – zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy,
  • stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą.

Obowiązkową metodą jest samospis internetowy. Wejdź na stronę GUS spis.gov.pl i wypełnij formularz spisowy. Jeżeli nie możesz tego zrobić we własnym zakresie, odwiedź najbliższy urząd gminy. Na czas trwania spisu urzędy gmin przygotowały specjalne miejsca, gdzie wykonasz samospis.

Nie możesz wykonać samospisu internetowego? Zadzwoń na infolinię: 22 279 99 99 i spisz się przez telefon.

Jeśli nie spiszesz się przez internet ani przez telefon, skontaktuje się z Tobą rachmistrz telefonicznie lub bezpośrednio, aby przeprowadzić spis. Zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. nie możesz odmówić mu przekazania danych.

Pamiętaj, że udział w spisie jest obowiązkowy – tak stanowi ustawa spisowa. Odmowa udziału w spisie powszechnym grozi karą grzywny na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

Nie obawiaj się o swoje dane. Są u nas bezpieczne, ponieważ chroni je tajemnica statystyczna. Dane jednostkowe zbierane i gromadzone w badaniach przeprowadzanych w ramach statystyki publicznej są poufne i podlegają szczególnej ochronie. Pracownicy statystyki publicznej są zobowiązani do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Chcesz sprawdzić, o co zapytamy w spisie? Zapoznać się z ustawą spisową? Zweryfikować rachmistrza? Wejdź na spis.gov.pl i bądź na bieżąco!

Zainteresowane osoby mogą wziąć również udział w  konferencji on-line inaugurującej Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Odbędzie się ona 1 kwietnia 2021 r. o godzinie 11.00. Więcej szczegółów tutaj:

https://spis.gov.pl/konferencja-on-line-na-rozpoczecie-narodowy-spis-powszechny-ludnosci-i-mieszkan-2021/

Z kolei tutaj można zapoznać się z pytaniami z formularza spisowego do Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021:

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 potrwa do 30 czerwca br.

https://spis.gov.pl/lista-pytan-w-nsp-2021/

Źródło: https://spis.gov.pl/


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2021-03-30)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij