Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Prace przy węźle w Żukowie nabierają tempa

14 lutego 2020

Rozpoczęte w styczniu prace budowlane przy węźle integracyjnym w Żukowie przyśpieszają. Pracownicy firmy Budowlano – Drogowej MTM S.A. z Gdyni realizują zadanie już nie tylko w Żukowie, ale też w Borkowie i Rutkach.

W Borkowie przy ul. Elżbietańskiej wykonano wszelkie niezbędne prace przygotowawcze związane z wylaniem masy asfaltowej, takie jak prace ziemne, podbudowę oraz krawężniki betonowe. W Rutkach oraz na ul. Mickiewicza w Żukowie wykonano prace ziemne związane z przyszłą ścieżką rowerową, natomiast obecnie trwa przebudowa infrastruktury podziemnej.

Obecnie, najbardziej intensywne prace prowadzone są przy budowie parkingu przy ul. Tuwima w Żukowie. Tu powstaje właśnie kanalizacja deszczowa oraz budowa teletechnicznej i elektroenergetycznej infrastruktury podziemnej. Równocześnie trwają prace związane z wymianą gruntu pod podbudowę, która stanowić będzie podłoże dla przewidzianej w projekcie kostki betonowej.

- Pogoda sprzyja pracom budowlanym i cieszę się, że wykonawca wykorzystuje te okoliczności – mówi Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski. – Mieszkańców przepraszamy za drobne utrudnienia w ruchu. Musimy przeczekać ten czas, by potem nam wszystkim podróżowało się zdecydowanie wygodniej.

Termin zakończenia wszystkich prac budowlanych przy węźle przewidziany jest na sierpień tego roku.

Łączna wartość robót budowlanych węzła w Żukowie opiewa na kwotę 14 478 396,80 zł z czego 5 893 693 zł stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.


Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do pliku PDF na temat Analiza Porównawcza dla Jednostek Samorządu Terytorialnego
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij