Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Podczas Festynu Rodzinnego w Glinczu otwarto nowe boisko

11 czerwca 2019

Na szkolnej murawie w Glinczu 8 czerwca odbył się wielki, Rodzinny Festyn. W tym roku był on wyjątkowy, gdyż połączony z otwarciem boiska wielofunkcyjnego do siatkówki i koszykówki.

Zabawa rozpoczęła się już o godzinie 14.00.  Dokładnie wtedy, gdy nadciągnęły burzowe chmury i spadł obfity deszcz. Na szczęście pogoda zmieniła się i już w promieniach słońca można było korzystać z przygotowanych atrakcji, których na festynie nie brakowało.

Uroczyste otwarcie boiska nastąpiło o godzinie 16.00. Wydarzenie uświetnili swoim przybyciem: Radna Sejmiku Województwa Pomorskiego Sylwia Laskowska, Wicestarosta Powiatu Kartuskiego Piotr Fikus, Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Witold Szmidtke, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Albin Bychowski, Radni Rady Miejskiej: Mariola Zmudzińska, Maria Byczkowska, Adam Stromski, dyrektorzy szkół, ksiądz proboszcz Krzysztof Sagan, lokalni przedsiębiorcy, którzy udzielili wsparcia finansowego lub rzeczowego na rzecz boiska. Po poświęceniu obiektu przez księdza proboszcza nastąpiło przecięcie wstęgi, w którym wzięli udział wszyscy goście oraz gospodarze wydarzenia. Pierwsze rzuty do kosza  na nowym boisku zostały oddane przez VIP-ów i gospodarzy. Trzeba przyznać, że niektóre rzuty były celne.

„Chwila” na podziękowania trwała dosyć długo. Było komu dziękować. Przede wszystkim Marszałkowi Województwa Pomorskiego panu Mieczysławowi Strukowi za dostrzeżenie potrzeb Glincza przez Urząd Marszałkowski i dofinansowanie w ramach programu „Aktywne Sołectwo Pomorskie”, Wicestaroście Powiatu Kartuskiego panu Piotrowi Fikusowi za wsparcie w działaniach związanych z realizacją budowy boiska, Burmistrzowi Gminy Żukowo Wojciechowi Kankowskiemu za wsparcie finansowe oraz zaufanie i wiarę w nasze przedsięwzięcie, Radnemu Rady Miejskiej panu Adamowi Stromskiemu, który pomagał w pozyskiwaniu funduszy, wspierał w pracach związanych z budową boiska na każdym etapie. Specjalne podziękowania trafiły do wszystkich darczyńców i fundatorów z lokalnych przedsiębiorstw. Podczas poczęstunku wielkim tortem podziękowano także członkom Rady Sołeckiej, Radzie Rodziców, członkom Stowarzyszenia Rozwoju Regionalnego Radunia i pani prezes Hannie Ratowt, wszystkim rodzicom uczniów i innym mieszkańcom Glincza, którzy w wolontariacie wykonywali prace na rzecz boiska i festynu.

A jakie atrakcje można było wypatrzeć?  Były konkurencje sportowe dla dzieci prowadzone przez nauczycielki, można było wziąć udział w przejażdżce konnej na konikach z Fundacji Azyl dla koni „Kucykowo”, miło spędzić czas na karuzeli czy dmuchanej zjeżdżalni. Kto czuł w duszy drzemiący talent plastyczny mógł się realizować na warsztatach projektantki mody. Można było przyjrzeć się grupie rekonstrukcyjnej Nordlag – Wikingowie i Słowianie. Kto potrzebował, mógł skorzystać z kącika porad: pielęgniarki, weterynarza, księgowej, doradcy podatkowego, konsultantki Avon. Dzieci mogły uczestniczyć w grach i zabawach po angielsku dzięki grupie My Time. Chętni korzystali z fotobudki i z zajęć animatora dziecięcego. Wszyscy mogli podziwiać jak kucharz z Kaszub przyrządza wyśmienite potrawy: racuchy z kefirem truskawkowym, zupę rybną na młodej kapuście, śledzie w botwince (Live cooking z degustacją) oraz skosztować pysznych potraw przygotowanych przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Glinczu. Wielką popularnością cieszył się mecz piłki siatkowej o „Puchar Sołtysa”, zorganizowany przez panią Hannę Ratowt.

W czasie festynu odbył się Lokalny Przegląd Talentów, podczas którego prezentowane były zdolności: akrobatyczne, taneczne, wokalno – instrumentalne, plastyczne i sportowe. Wszystkie dzieci otrzymały upominki ufundowane przez Burmistrza  Gminy Żukowo. Ponadto wystąpiła grupa taneczno – akrobatyczna  As Dance.

Odbyła się też licytacja dwóch obrazów i bogato wyposażonego piórnika na rzecz podopiecznych z „Kucykowa”. Z aukcji udało się zebrać 1310 zł, które przekazano bezpośrednio na ręce założycielce fundacji pani Annie Bęben. Na festynie zakończyła się również akcja uczennicy Sandry Treder „Daj piątaka na siano dla słodziaka”, a słój z pieniędzmi przekazano pani Ani. Jak na każdym festynie nie zabrakło też dobrej muzyki. Był DJ Jager, zespół rockowo – bluesowy  Reymond, a do tańca przygrywał pan Mirosław Sobisz.

Imprezę wspaniale poprowadził Dawid Miotk, młody lecz doświadczony konferansjer, pochodzący z Glincza.

Źródło: Szkoła Podstawowa w Glinczu


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2019-06-11 10:12:43)
Informację zmodyfikował(a): Piotr Lewna (2019-06-11 15:52:32)
Liczba odwiedzin: 204
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij