Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Panorama Żukowa zimą - powiększ

Pierwsze dziecko urodzone w tym roku w kartuskim szpitalu jest z Niestępowa. Gmina Żukowo znów z rekordem Mieszkańców!

4 stycznia 2021

Jest nas coraz więcej! 40 416 – tyle wyniosła liczba Mieszkańców gminy Żukowo zameldowanych na pobyt stały lub czasowy na koniec 2020r. To o 1082 więcej niż na koniec 2019r.! By najlepiej zobrazować tempo przyrostu Mieszkańców naszej gminy, wystarczy wskazać, że nie tak dawno, w 2015.r, liczba mieszkańców wynosiła 32 332, czyli o ponad 8 tys. mniej niż obecnie! 

- Myślę, że jeszcze 6-7 lat temu mało kto obstawiłby, że już w 2020r. w Żukowie zameldowanych będzie 40 tys. Mieszkańców, a liczba ta rośnie z każdym tygodniem – mówi Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski. – Duże liczby, to również duże wyzwania, drogowe, oświatowe czy wodociągowe. Liczę jednak, że dzięki dalszej, dobrej współpracy z Radą Miejską, Sołtysami i Zarządami Osiedli zadbamy o jak najlepsze warunki zarówno dla nowych mieszkańców, jak i tych, którzy mieszkają tu od lat.

Dziś, 50,3% wszystkich osób zameldowanych w gminie Żukowo stanowią kobiety, niewiele mniej jest mężczyzn- 49,7%.

Do grona mieszkańców gminy Żukowo 1 stycznia dołączyła Nela z Niestępowa, pierwsze dziecko urodzone w kartuskim szpitalu w 2021r.!

Młodej Mieszkance naszej gminy oraz całej rodzinie życzymy dużo zdrowia i uśmiechu.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2021-01-04)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń BezpieczeństwaPolskie Sieci Energetyczne
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij