Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Ogólnopolskie media o żukowskim apelu do Prezydenta RP

11 kwietnia 2019

Tematem apelu Burmistrza Gminy Żukowo oraz Rady Miejskiej do Prezydenta RP i Ministra Środowiska zainteresowały się ogólnopolskie media. Przypominamy, że lokalne władze wystosowały alep w sprawie uruchomienia w Polsce systemu dotyczącego kaucjonowania opakowań.

Najpierw o temacie mogliśmy usłyszeć na antenie Radia Zet. Kilka dni później, sprawą zainteresowały się Fakty TVN. Materiał filmowy można obejrzeć tutaj: https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/kaucja-za-plastikowe-butelki-wkrotce-moze-stac-sie-faktem-w-polsce,926316.html

- Zachęcam inne samorządy do aktywności w tej sprawie - mówi Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski. - Sygnały jakie dostajemy od mieszkańców są w zdecydowanej większości pozytywne. To pokazuje, że temat ekologii jest dla nas niezwykle ważny i chcemy robić coś w tym kierunku.

Przypominamy, że za wprowadzeniem wspomnianego systemu dotyczącego kaucjonowania opakowań zwrotnych opowiedziały się między innymi Ogólnopolska Izba Gospodarcza Recyklingu oraz Polski Związek Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2019-04-11 11:43:07)
Informację zmodyfikował(a): Piotr Lewna (2019-04-11 11:45:02)
Liczba odwiedzin: 223
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij