Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

O czym należy Pamiętać składając wniosek o Bon Opiekuńczy?

12 lutego 2020

Drodzy Rodzice, Opiekunowie, w związku z brakami jakie pojawiają podczas składania wniosku o świadczenie jakim jest Bon Opiekuńczy na rok 2020 prosimy o dołączanie do wniosku dokumentu potwierdzającego faktyczne rozliczenie obojga rodziców/opiekunów prawnych podatku dochodowego  od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Kartuzach.

Zgodnie z definicją PIT-11 to jeden z PIT-ów, na podstawie którego trzeba się rozliczyć z Urzędem Skarbowym. Inaczej mówiąc formularze PIT-11 to informacje o uzyskanych przez podatnika dochodach oraz pobranych zaliczkach na podatek dochodowy od osób fizycznych, a także wysokość potrąconych składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. Otrzymane przez Państwa druki PIT 11 są podstawą do rozliczenia rocznego w Urzędzie Skarbowym. Proszę o dostarczenie dokumentu informującego o faktycznym rozliczeniu podatku od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Kartuzach ( np.: PIT-36, PIT-37, EPO, UPO).

Bon Opiekuńczy cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród mieszkańców gminy Żukowo. W 2017r. przeznaczono na ten cel prawie 150 tys. zł., w 2018r. niemal 200 tys. zł, a w 2019 r. już ok. 288 tys. zł! Środki te pochodzą wyłącznie z budżetu Gminy Żukowo i stanowią lokalną formę wsparcia młodych rodziców, którzy pracują i oddają dzieci pod opiekę żłobka lub klubu dziecięcego.

Więcej informacji na temat świadczenia, znaleźć można tutaj:

https://www.zukowo.pl/Sprawdz_czy_mozesz_odebrac_Bon_Opiekunczy_i_zglos_sie_po_swiadczenie,10,5467


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2020-02-12 14:06:30)
Informację zmodyfikował(a): Piotr Lewna (2020-02-12 14:06:33)
Liczba odwiedzin: 444
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij