Aktualności - Nowa Mapa Inwestycji Gminy Żukowo – Zobacz, jak zmienia się nasze otoczenie! - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Baner z napisem 'Mapa inwestycji w Gminie Żukowo' - powiększ

Nowa Mapa Inwestycji Gminy Żukowo – Zobacz, jak zmienia się nasze otoczenie!

27 marca 2024

Gmina Żukowo od lat konsekwentnie inwestuje w swój rozwój. W latach 2018-2023 na ten cel wydano imponującą kwotę ponad 400 milionów złotych, wliczając w to również inwestycje Spółki Komunalnej Żukowo. Plany na rok 2024 są równie ambitne – zakłada się wydatki inwestycyjne na poziomie ponad 110 milionów złotych.

Warto podkreślić, że Gmina Żukowo pozyskuje znaczące dofinansowania na swoje przedsięwzięcia. W latach 2018-2023 udało się łącznie ze Spółką Komunalną Żukowo uzyskać niemal 150 milionów złotych wsparcia zewnętrznego, co pozwoliło na realizację wielu kluczowych inwestycji.

Mapa Inwestycji Gminy Żukowo to doskonałe narzędzie, które pozwala na śledzenie postępu prac i wizualizację zmian zachodzących w naszej okolicy. Znajdziemy na niej informacje o wszystkich zrealizowanych i trwających inwestycjach. Mapa jest dostępna na stronie internetowej: https://www.google.com/maps/d/u/1/viewer?mid=1qIqoSKJsXSW-QLF4Xje-8ZH7FfJv1aVQ&ll=54.370542707227074%2C18.379869049999982&z=11

Spośród licznych inwestycji, na szczególną uwagę zasługują te o największym znaczeniu dla mieszkańców. Należą do nich m.in.:

 • Rozbudowa szkoły w Baninie (koszt: 28 mln zł)
 • Budowa nowej szkoły w Tuchomiu (koszt: 5,7 mln zł)
 • Rewitalizacja Starego Centrum Żukowa, w tym Centrum Kultury Spichlerz (koszt: 12 mln zł)
 • Budowa Świetlicy w Przyjaźni (koszt: 4 mln zł)
 • Rozbudowa szkoły w Borkowie (koszt: 9,4 mln zł)
 • Budowa zbiornika retencyjnego na granicy Banina i Rębiechowa (koszt: 8,8 mln zł)
 • Budowa Kaszubskiego Centrum Sportu (koszt: 19 mln zł)
 • Budowa Przystani kajakowych w Lniskach, Borkowie i Żukowie (koszt: 2,3 mln zł)
 • Budowa węzłów integracyjnych w Rębiechowie i Żukowie (koszt: 39 mln zł)
 • Budowa Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie (4,5 mln zł)

Wśród zrealizowanych projektów szczególną uwagę zwracają także wydatki na infrastrukturę drogową, które wyniosły ponad 120 mln zł. Pozwoliło to na budowę i modernizację wielu dróg, chodników, ścieżek i parkingów poprawiając komfort i bezpieczeństwo mieszkańców.

Gmina Żukowo stawia na zrównoważony rozwój, dlatego na bieżąco realizowane są inwestycje w infrastrukturę edukacyjną, drogową, sportową, rekreacyjną, a także ochronę środowiska. Nowe mapy inwestycyjne to doskonały sposób na pokazanie mieszkańcom, jak zmienia się ich gmina i jak wykorzystywane są publiczne pieniądze.


Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2024-03-27)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowuje do strony na temat jakości powietrza w Żukowie

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do: (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do: (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do: (w nowym oknie): Instagram
Zamknij