Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Na kierowców bez pasów czekał symulator dachowania

16 września 2019

W Żukowie zainaugurowano akcję „Zawsze w pasach”, skierowaną do kierowców, którzy nie zapinają pasów w samochodach.

Podczas kontroli, wspomniani kierowcy zostali zaproszeni do symulatora dachowania w celu uzmysłowienia zagrożenia płynącego z niezapiętych pasów podczas wypadku drogowego. Choć symulacja to tylko namiastka prawdziwych odczuć, to wrażenie płynące z niej jest bardzo silne. Niestety podczas akcji niejednokrotnie tworzyła się kolejka do symulatora, bo osób, które nie zapięły dziś pasów nie brakowało. Byli też kierowcy, którzy mimo zapiętych pasów chcieli skorzystać z symulacji. Łącznie do symulatora dachowania wsiadło dziś w Żukowie około 100 osób.

Kolejne miasta, w których zostanie przeprowadzona akcja do Gdańsk-Sobieszewo oraz Pruszcz Gdański. Przedsięwzięcie organizuje Pomorski Ośrodek Ruch Drogowego, wspólnie z Policją i Strażą Pożarną. Akcją zainteresowały się ogólnopolskie media.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2019-09-16)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do pliku PDF na temat Analiza Porównawcza dla Jednostek Samorządu Terytorialnego
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij