Aktualności - Mniejsze wpływy do budżetu, mniej na zadania Gminy - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
{n_title2}

Mniejsze wpływy do budżetu, mniej na zadania Gminy

31 lipca 2019

Rządowa zmiana podatkowa związana z ulgą dla osób do 26 roku życia znacznie „odbije się” na budżecie samorządów. Nie inaczej będzie w Żukowie.

Związek Miast Polskich wylicza prognozowane straty dla poszczególnych samorządów i podaje, że „Według oceny skutków regulacji podanej w rządowych projektach ustaw ubytek w dochodach JST w roku 2019, pochodzących z udziału w PIT, wyniesie 14,23 % w stosunku do dochodów z tego tytułu w 2018 roku.” Stosując takie wyliczenia Gmina Żukowo straci ok. 6,6 mln zł.

Oczywiście podany rezultat to prognoza i nie należy jej traktować jako wynik ostateczny. Jak zaznacza ZMP Ostateczne wyliczenia miast mogą się różnić od naszych w związku z faktyczną liczbą mieszkańców korzystających ze zmian w PIT, np. osób w wieku do 26 lat.” Zakładać można jednak, że strata liczona będzie w milionach złotych.

- Takiej luki w budżecie nie będziemy w stanie wypełnić żadną rezerwą - mówi Burmistrz Gminy Żukowo. – Niestety część planowanych zadań będziemy musieli odłożyć w czasie, z innych najzwyczajniej w świecie zrezygnować.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2019-07-31)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowuje do strony na temat jakości powietrza w ŻukowieMapa inwestycji w Gminie Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij