Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Komunikat w związku uchwałą o odpadach

27 marca 2019

W związku z podjętą przez Radę Miejską dnia 26 marca br. uchwałą dotyczącą wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi informujemy, że na wyższe opłaty złożyło się kilka czynników.

Po pierwsze - system musi sam się finansować, wpływy muszą pokryć wydatki. Po drugie, istotny czynnik to wynik przetargu, na który Gmina nie ma wpływu. Pierwsze oferty były tak wysokie, że Gmina Żukowo postanowiła wykonać kolejny przetarg, dotychczasowy sektor ‘’Północny” został podzielony na dwa mniejsze – „północny i środkowy”, tak by więcej firm mogło wziąć w nim udział. Takie posunięcie w nieznacznym stopniu umożliwiło obniżenie kosztów, ale nadal zaproponowane w ofertach przetargowych kwoty rażąco przewyższały wpływy.

Z przedstawionych informacji jednoznacznie wynika, że koszty odbioru i utylizacji odpadów, które gmina płaci  firmom wyłonionym w drodze przetargu  stanowią 93,21 % składowej stawki.

Jakakolwiek podwyżka dla Mieszkańców jest dla nas niezwykle niekomfortowa. Podyktowana jest czynnikami zewnętrznymi. Pragniemy również zaznaczyć, że okoliczne Gminy borykają się z podobnym problemem. Dla przykładu, w gminie Żukowo 5-osobowe gospodarstwo domowe, które nie segreguje odpadów za 1 miesiąc musi zapłacić 130 zł. Jak wygląda podobna sytuacja w okolicznych gminach?

Kartuzy: 135 zł

Kolbudy: 190 zł

Somonino: 130 zł

Przodkowo: 140 zł

Naturalnie zdajemy sobie sprawę, że są też Gminy, w których w takiej sytuacji płaci się mniej. Przypominamy jednak, że na opłaty składa się wiele czynników, w tym te wymienione na wstępie.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2019-03-27 11:47:57)
Informację zmodyfikował(a): Piotr Lewna (2019-03-27 11:53:08)
Liczba odwiedzin: 1465
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij