Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Komunikaty i ogłoszenia

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Komunikat Burmistrza Gminy Żukowo o bezpłatnej komunikacji na liniach autobusowych dla uczniów z terenu gminy Żukowo.

23 listopada 2018

Burmistrz Gminy Żukowo informuje, iż od dnia 21 listopada 2018 r. obowiązuje bezpłatna komunikacja na liniach autobusowych 126, 171, 174  dla uczniów z terenu gminy Żukowo.

W dniu dzisiejszym weszła bowiem w życie uchwała nr  LVIII/1751/18 Rady Miasta Gdańska z dnia 25 października 2018 r. zmieniająca uchwałę Rady Miasta Gdańska w sprawie ustalenia zasad taryfowych, cen za przejazdy środkami gminnego transportu zbiorowego oraz wysokości opłat dodatkowych i opłat manipulacyjnych.

W uchwale tej ustalono, że do  bezpłatnych przejazdów środkami gminnego transportu zbiorowego na liniach autobusowych 126, 171, 174 uprawnieni  są:

Uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do końca roku, w którym uczeń ukończył 20 lat, z adresem zamieszkania na terenie gminy Żukowo – na postawie legitymacji szkolnej.

Do bezpłatnych przejazdów na w/w liniach uprawnione są również dzieci w wieku 4 do 7 lat na podstawie Karty Mieszkańca Gminy Żukowo.

Jednocześnie Burmistrz Gminy Żukowo przypomina, że od 1 czerwca 2018r. na podstawie uchwały nr XLI/1196/18 z dnia 28 marca 2018r. Rady Miasta Gdynia  w sprawie ustalenia cen i opłat za usługi przewozowe osób i bagaży środkami komunikacji zbiorowej oraz zasad taryfowych do bezpłatnych przejazdów na terenie gminy Żukowo środkami gminnego transportu zbiorowego linia Z uprawnieni są uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do końca roku, w którym uczeń ukończył 20 lat, z adresem zamieszkania na terenie gminy Żukowo – na podstawie legitymacji szkolnej.

Koszty wprowadzonych ulg pokrywane są z budżetu Gminy Żukowo.

 

WOJCIECH KANKOWSKI

BURMISTRZ GMINY ŻUKOWO

 


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Wojciech Kruk (2018-11-23 08:20:42)
Informację zmodyfikował(a): Wojciech Kruk (2018-12-20 09:02:47)
Liczba odwiedzin: 2029
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij