Aktualności - Kolejny krok w kierunku powołania Gminnej Rady Seniorów! - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Kolejny krok w kierunku powołania Gminnej Rady Seniorów!

26 marca 2024

25 marca w Centrum Kultury Spichlerz w Żukowie odbyło się spotkanie konsultacyjne dotyczące powołania Gminnej Rady Seniorów. Spotkanie było kontynuacją projektu „Nasza Rada Senioralna” z 2023 roku, a jego głównym celem było skonsultowanie z mieszkańcami statutu, zasad wyborów oraz funkcjonowania przyszłej rady.

W spotkaniu wzięli udział seniorzy z gminy Żukowo, a także przedstawiciele władz samorządowych – Burmistrz Wojciech Kankowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Witold Szmidtke wraz z radnymi. Swoją obecnością zaszczyciły również panie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, które podzieliły się cennymi doświadczeniami i omówiły zasady funkcjonowania Gminnych Rad Senioralnych na terenie województwa.

Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z projektem statutu Gminnej Rady Seniorów w Żukowie, a także podyskutować nad zaproponowanymi zasadami wyborów i funkcjonowania rady. Zebrane podczas spotkania opinie i sugestie zostaną uwzględnione w dalszych pracach nad powołaniem Gminnej Rady Seniorów w Żukowie. Organizatorem spotkania była Fundacja Święty Antoni.

Powołanie Gminnej Rady Seniorów w Żukowie to ważny krok w kierunku aktywizacji społecznej seniorów i wzmocnienia ich pozycji w lokalnej społeczności. Dlatego już dziś zapraszamy na kolejne spotkania konsultacyjne organizowane na terenie Gminy Żukowo! Terminy podane zostaną w możliwie najbliższym czasie.

Tymczasem zachęcamy do wzięcia udziału w siódmej edycji Konkursu o nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie dla Seniorów”. Celem konkursu jest wyróżnienie seniora, pracodawcy, a także osób podejmujących szczególnie wartościowe i skuteczne inicjatywy na rzecz seniorów oraz upowszechnianie i promowanie działalności seniorów i polityki senioralnej w województwie pomorskim.

Więcej informacji znaleźć można pod poniższym linkiem: https://rops.pomorskie.eu/2024/03/22/vii-edycja-konkursu-o-nagrode-marszalka-wojewodztwa-pomorskiego-pomorskie-dla-seniorow/


Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2024-03-26)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowuje do strony na temat jakości powietrza w Żukowie

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij