Inwestycje - Jest dofinansowanie na budowę sali gimnastycznej w Tuchomiu - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Jest dofinansowanie na budowę sali gimnastycznej w Tuchomiu

11 września 2023

Gmina Żukowo pozyskała 1 955 000 zł dofinansowania na budowę sali gimnastycznej w Tuchomiu! Dzisiaj miało miejsce uroczyste przekazanie promesy.

Wsparcie uzyskane zostało w ramach programu budowy przyszkolnych hal OLIMPIA. Symboliczną promesę Burmistrzowi Wojciechowi Kankowskiemu wręczył Wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej Marcin Horała.

- Dziękujemy za każde wsparcie, tym bardziej, że to inwestycja, która posłuży naszym najmłodszym Mieszkańcom. Tuchom to jedyna szkoła bez sali gimnastycznej w naszej gminie – mówi Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski. – Cieszymy się, że dzieci będą miały lepsze warunki do ćwiczenia i uprawiania sportu, a kto wie, być może wśród nich znajdą się następcy Roberta Lewandowskiego czy Bartosza Kurka.

Przypominamy, że jednocześnie trwa budowa sali gimnastycznej w Glinczu. Na to zadanie Gmina Żukowo również pozyskała dofinansowanie, tym razem w kwocie ok. 3,7 mln zł w ramach programu Polski Ład. Z kolei w Leźnie przy szkole wkrótce powstanie nowe boisko, tu dofinansowanie z Polskiego Ładu sięga ok. 820 tys. zł. Nie możemy również zapominać o Kaszubskim Centrum Sportu, którego prace budowlane są na ukończenia. To zadanie dofinansowane (również z Polskiego Ładu) w kwocie aż 5 mln zł.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2023-09-11)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij