Aktualności - Informacje dla mieszkańców Gminy Żukowo o zakupie preferencyjnym węgla kamiennego dla gospodarstw domowych - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Grafika z napisem 'informacja' oraz herbem Gminy Żukowo - powiększ

Informacje dla mieszkańców Gminy Żukowo o zakupie preferencyjnym węgla kamiennego dla gospodarstw domowych

9 listopada 2022

Uwaga! Prawo do zakupu preferencyjnego nie będzie przysługiwało osobom fizycznym w gospodarstwach domowych, które wcześniej zakupiły węgiel po przystępnej cenie (PGG, TAURON itp.).

Wszelkie bieżące informacje/aktualizacje w tym o możliwości złożenia wniosku o zakup preferencyjny węgla w Gminie Żukowo będą przekazywane do Państwa za pomocą strony internetowej Gminy, strony BIP zakładka WĘGIEL oraz za pośrednictwem Facebooka, a także przy wsparciu sołtysów / przewodniczących rad osiedli.

Kto może kupić węgiel od Gminy Żukowo?

Osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego oraz zamieszkuje na terenie Gminy Żukowo.

Ile kosztuje węgiel sprzedawany przez Gminę Żukowo?

Gminy mogą sprzedawać węgiel w cenie nie wyższej niż 2000,00 zł brutto za tonę. Do tej kwoty nie wlicza się kosztów transportu surowca z miejsca zakupu do domu kupującego oraz workowania. Jakie limity obowiązują na węgiel po 2000 zł? Zgodnie z przepisami jedno gospodarstwo domowe ma prawo do zakupu po preferencyjnej cenie:

1) 1,5 tony węgla do 31 grudnia 2022

2) kolejnej 1,5 tony od 1 stycznia 2023 r. do 30 kwietnia 2023 r.

Gdzie pobrać / złożyć wniosek?

Wnioski będą dostępne od dnia 10.11.2022 r. Osoby, które złożyły chęć zakupu węgla kamiennego na e-mail wsparcie@zukowo.pl otrzymają wiadomość e-mail zwrotną z wnioskiem.

W pierwszej kolejności będą rozpatrywane wnioski mieszkańców, którzy otrzymali zawiadomienie o przyznaniu dodatku węglowego.

Jak kupić węgiel od Gminy Żukowo?

  1. Na początku należy wydrukować i wypełnić wniosek.
  2. W zależności od wybranego sposobu składania wniosków formularz wraz z załącznikami należy złożyć lub przesłać do Urzędu Gminy w  Żukowie,
  3. Urząd przyjmując wnioski będzie zwracał uwagę na dwa podstawowe kryteria: czy wnioskujący jest mieszkańcem Gminy Żukowo oraz, czy jest uprawniony do otrzymania dodatku węglowego.
  4. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, wnioskujący otrzyma informację drogą e-mail lub telefoniczną ze wskazaniem dalszych kroków.
  5. Odbiór węgla ze składu odbywać się będzie transportem we własnym zakresie lub zamawiając taką usługę w składzie.

 

Wniosek o zakup preferencyjny paliwa stałego należy składać osobiście w siedzibie Urzędu Gminy w Żukowie w godzinach pracy Urzędu, bądź elektronicznie poprzez ePUAP - wymagany jest wówczas podpis kwalifikowany lub profil zaufany.

 

Link do pytań oraz odpowiedzi udostępnionych na stronie Ministerstwa Aktywów Państwowych:

https://www.gov.pl/web/aktywa-panstwowe/pytania-i-odpowiedzi-do-ustawy-o-zakupie-preferencyjnym-paliwa-stalego-dla-gospodarstw-domowych

Pliki do pobrania:


Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2022-11-09)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowuje do strony na temat jakości powietrza w ŻukowieMapa inwestycji w Gminie Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij