Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Grand Prix dla KGW Chwaszczyno

20 listopada 2017

18 listopada br., na hali widowiskowo-sportowej w Żukowie odbył się jubileuszowy XV Gminny Turniej Kół Gospodyń Wieskich. Wszystkim przybyłym udzieliło się ogromne poczucie humoru, niebanalny zmysł dekoratorski oraz wyjątkowa kaszubska sztuka kulinarna pań z KGW.

Podczas XV edycji zaprezentowało się 15 kół. Panie walczyły w czterech konkurencjach: kulinarnej, modowej, wokalnej i tanecznej. Najlepsze okazało się KGW z Chwaszczyna, zdobywając Grand Prix za całokształt. Na zebranych gości czekała moc atrakcji.

Uroczystość zainaugurował wstęp zespołu z Tomaszowa Mazowieckiego – zaproszeni goście zaprezentowali efektowny układ taneczny "Ojczyzna" i poloneza Ogińskiego. 

Konkursowe zmagania rozpoczęły się konkurencją modową pod hasłem "Deszczowa kreacja". Modelki na prezentacje miały pół minuty. Po pokazach indywidualnych na parkiecie odbył się wspólny pokaz wszystkich kół.

W konkurencji wokalnej do wyboru było wykonanie piosenki kabaretowej wraz z krótką inscenizacją pod nazwą "Warto było" lub "Mega babki to my". KGW Małkowo postawiło na retro i zaśpiewało w stylowych strojach przedwojenny hit Mariana Hemara "Upić się warto".

Ostatnią konkurencją była Prezentacja Taneczna – każdy z zespołów musiał zaprezentować dowolny układ taneczny. Tutaj najlepsze okazały się panie ze Skrzeszewa, wykonując choreografię do piosenki  Abby - „Mamma Mia”. Panie z Borkowa zaprezentowały taniec pt. Gęsi z Jeziora Głębokiego w Borkowie, natomiast Chwaszczyno zatańczyło do piosenki Kayah "Po co".

Uczestniczki w konkurencjach oceniało jury w składzie: Piotr Hałuszczak, prezes Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych, Barbara Ditrich – kierownik działu rozwoju obszarów wiejskich PODR w Lubaniu oraz Beata Stoppa – kierownik zespołu „Rapsodia”.

XV edycja turnieju została uczczona ogromnym tortem. W przerwie pomiędzy konkurencjami prezentowały się lokalne zespoły: Czarodzieje z Kaszub, Rapsodia, Jass&One. Swoim śpiewem zachwycił wszystkich Marek Sękowski, a do tańca przybyłych gości porwał zespół Kris.

WYNIKI:

Grand Prix turnieju – KGW Chwaszczyno

Ciasto – sernik:
I miejsce – KGW Otomino, KGW Leźno
II miejsce – KGW Pępowo
III miejsce – KGW Widlino

Moda – deszczowa kreacja:
I miejsce – KGW Borkowo, KGW Łapino
II miejsce – KGW Niestępowo
III miejsce – KGW Przyjaźń

Konkurencja wokalna:
I miejsce – KGW Małkowo
II miejsce – KGW Tuchom
III miejsce – KGW Żukowo

Kategoria taneczna:
I miejsce – KGW Skrzeszewo
II miejsce – KGW Miszewo
III miejsce – KGW Glincz


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2017-11-20 15:38:37)
Informację zmodyfikował(a): Natalia Piotrzkowska (2017-11-21 09:35:06)
Liczba odwiedzin: 1115
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij